Góly: 26. Daníček

Žluté karty: 3. Havlík, 108. Divíšek - 73. Ruane

Počet diváků: 4208

Sestava Slovácka: Nguyen - Reinberk (105. Tomič), Kalabiška (90. Divíšek), Kadlec, Hofmann - Sadílek (90. Holzer), Navrátil (63. Jurečka), Havlík, Daníček  - Cicilia (80. Kohút)

Sestava soupeře: Pirgov - Gomis, Crăciun, Petrovič (91. Bykov) - Karagaren, Vitanov, Umarbojev (69. Jančev), Ruane - Salinas, Minčev (104. Ivanov), Iliev

zau6cmpiiug7xq

Slovácko sice doma porazilo Lokomotiv Plovdiv 1:0, ale i přes převahu a další šance další branka nepadla, a tak přišly na řadu penalty, ve kterých byli šťastnější hosté z Plovdivu.

Slovácko bylo od prvních minut dominantním mužstvem a určovalo tempo utkání, ale před výbornou kulisou v základní hrací době padla pouze jedna branka, když ve 26. minutě napřáhl Daníček a fotbalový stadion v Uherském Hradišti vybuchl radostí – 1:0 .

V dalších minutách mělo Slovácko převahu, ale chyběl větší klid v koncovce. Skóre se mohlo měnit v samém závěru prvního poločasu, kdy Sadílek našel Kalabišku, který míč trefil v pádu přesně k tyči, ale gólman Pirgov míč vyrazil na rohový kop.

Velkou šancí začala i druhá polovina utkání. Lukáš Sadílek si několikrát vyměnil míč s Navrátilem a právě druhý jmenovaný zakončoval střelou na bližší tyč. I v tomto případě byl však hostující gólman úspěšný.

Slovácko mělo další šance, ale jak střela Cicilia, tak i hlavička Stanislava Hofmanna v síti neskončila, a tak mohlo platit nedáš, dostaneš. Naštěstí po centru Umarbojeva, který našel centrem přesně hlavičku Ilieva, vytáhl Nguyen gólovku na rohový kop.

Slovácko svůj tlak stupňovalo a vytvářelo si další šance, ale v samotném závěru si muselo dávat pozor i na zadní vrátka, protože případný brejk Lokomotivu by znamenal vyřazení. Utkání tak nakonec dospělo do prodloužení. V něm se nechytila ani hlavička Cicilia po centru Holzera, a tak a následovaly pokutové kopy.

V nich postupně nezvládli své pokusy Daníček, Holzer a Kohút, proměněné šance Kadlece a Jurečky nestačili, když soupeř proměnil hned třikrát. Slovácko tak prohrálo 2:3 na penalty.