Zajímavosti ze zápasů s Bohemians Praha 1905. Věděli jste, že...

zajimavosti

Věděli jste, že Veliče Šumulikoski vstřelil Bohemians dvě branky, které od sebe dělilo dlouhých 134 měsíců! První branky dosáhl 1. června 2003 v 68. minutě a druhý gól vstřelil 2. srpna 2014 v 54. minutě. V obou zápasech svou brankou upravil průběžný stav utkání na 2:0 pro Slovácko.

• Na podzim 2022 padlo ve vzájemném duelu šest branek (2:4) což vůbec neodpovídalo předchozím 17 zápasům. V těch duelech padlo jen 31 branek, což nebyl průměr ani dvou branek na zápas.
  • V posledních šesti zápasech v Uherském Hradišti dokázalo Slovácko vyhrát jen jednou a to 23. října 2021, brankou v nastaveném čase (90.+3). Trefil se Cicilia a Slovácko zvítězilo 1:0. Bilance těch šesti domácích utkání vyznívá lépe pro hosty z Vršovic: 1-2-3, 7:10.
  • Domácí vzájemný duel 10. března 2012 byl prvním zápasem trenéra Jozefa Webera na lavičce Klokanů, když vystřídal odvolaného kouče Medynského. Zápas vyhrálo Slovácko 3:2. Přestože Bohemians v té sezóně sestoupili, trenér Weber zůstal a s mužstvem se opět vrátil do nejvyšší soutěže.
  • Lukáš Hartig se dokázal trefit do sítě Slovácka dvakrát a tyto dvě trefy dělí téměř deset let. Nejprve skóroval 27. srpna 2000, když konečný výsledek zněl 1:1. Druhou branku přidal 7. srpna 2010 a byla to branka vítězná. Hrálo se v Edenu a Bohemians vyhráli touto brankou Hartiga 1:0.
  • V sezóně 2008/09 se oba kluby potkaly ve druhé lize. Bohemka ji vyhrála a v obou vzájemných zápasech neinkasovala ani jednu branku. Naopak Škoda dal dvě a jednu přidal Ibragimov. Za výhry 2:0 v Hradišti a 1:0 v Praze bral pražský klub šest bodů. Jarní duel hraný 9. května 2009 sledovala nejvyšší návštěva ve vzájemných zápasech. V Dolíčku se sešlo celkem 8094 fanoušků a slavili postup svého týmu do 1. ligy.
  • Ve vzájemných duelech bylo nařízeno třináct pokutových kopů. Jen dvě penalty se zahrávaly ve druhém poločase, stalo se tak 22. července 2018 a 9. října 2022. Oba dva pokutové kopy zahrával Vlastimil Daníček a oba dva proměnil. Dalších jedenáct penalt se zahrávalo v prvním poločase. Slovácko kopalo devět penalt a osm proměnilo. Bohemians mají bilanci 2:2. Za Slovácko dvakrát uspěli Kliment, Kowalík a Došek, jednou Malár a Daníček. Neúspěšným exekutorem byl Kowalík v sezóně 2001/02, kdy mu pokutový kop chytil Čontofalský. Na druhé straně jednou neuspěl Jindřišek (2014/15), když nepřekonal Heču. Takže za Bohemians uspěli Mašek (1. kolo, 2018/19) a Puškáč (26. kolo, 2021/22).
  • Na vlastní branky je historická statistika 1:1. Za Slovácko si dal vlastence Meduna (1. 6. 2003) a za Bohemians skóroval do vlastní sítě Žižka (10. 3. 2012).
  • Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky byla od 20. 8. 2016 do 10. 3. 2018 a trvala celkem 263 minut.
  • Prokletí zrušil Vlastimil Daníček v 82. minutě a touto krásnou brankou Slovácko vyhrálo důležitý zápas 1:0.  Naopak čisté konto se slováckému týmu podařilo držet 271 minut, a to v období 19. 3. 2016 až do 9. 9. 2017.
  • Slovácko dokázalo vyhrát šest venkovních duelů s pražskými Klokany. Ovšem ten první vítězný byl sehrán na neutrálním hřišti v Pardubicích 1. 6. 2003. Hráči Bohemians měli zavřený stadion za inzultaci rozhodčího fanouškem v utkání se Spartou Praha. Druhý vítězný duel se už povedl v Ďolíčku a to 18. 10. 2009. Třetí vítězný zápas byl sehraný 29. 11. 2014, kdy Slovácko vyhrálo 2:1 po trefách Doška a Břečky. Další výhra z Ďolíčku je z 23. 1. 2021, když Slovácko odehrálo velmi dobrý zápas, a hlavně dokázalo vstřelit tři branky během pouhých 12 minut úvodní půle. Střelci byli Kalabiška a dvakrát Kliment, který proměnil oba pokutové kopy. Ve druhém poločase domácí Puškáč dokázal jen snížit na konečných 1:3. V zápase 19. března 2022 se v Ďolíčku nejprve radovali domácí, když v 9. minutě proměnil penaltu Puškáč. Jenže ještě do přestávky srovnal Sadílek a ve druhé půli Sadílek strhl v 64. minutě vedení na stranu Slovácka, které tak nakonec zvítězilo 2:1. Poslední výhra Slovácka je ze srpna 2023, kdy se před odchodem na poločasovou přestávku trefil stoper Hofmann a byla to nakonec jediná gólová trefa tohoto zápasu.
  • Bývalý trenér Slovácka Michal Kordula dal ve své hráčské české prvoligové kariéře celkem čtyři prvoligové branky. Jednu v dresu Jablonce a tři branky vstřelil za Slovácko. Přitom hned dvě byly do sítě Bohemians. Jedna rozhodla o výhře v Praze 1:0 a druhá jen zmírnila domácí prohru 1:3.
  • V sedmi neprohraných duelech odehraných v období od 10. 9. 2011 do 26. 9. 2015 dokázalo Slovácko v Praze jednou vyhrát a dvakrát remizovalo a všechny domácí zápasy dovedlo do vítězného konce. V těchto zápasech vstřelil Libor Došek celkem sedm branek z celkového počtu čtrnácti branek, které Slovácko nasázelo do sítě Bohemians.
  • Slovácko nedokázalo vstřelit branku Bohemians v devíti prvoligových duelech. To Bohemians střelecky vyšli naprázdno v jedenácti utkáních.  Pětkrát se zrodil výsledek 0:0, z toho hned čtyřikrát na hřišti v pražských Vršovicích.
  • Ve vzájemných duelech bylo uděleno osm červených karet. Pět vyloučení byla na straně Slovácka a tři na straně Klokanů. Slovácko si odbylo dvě vyloučení v jediném zápase. V srpnu 2013 byli vyloučeni ve druhém poločase Kubáň a Ondřejka. Přesto v oslabení srovnal Jiří Valenta a zápas v Ďolíčku skončil nerozhodně 1:1. Třetím vyloučeným byl Milan Petržela v domácím duelu 10.6.2020 a Slovácko prohrálo 1:2. Čtvrtým hříšníkem byl brankař Jiří Borek, který fauloval mimo pokutové území Drchala a byl vyloučený. Pátým hráčem, který nedobrovolně opustil hřiště byl Rigino Cicilia, který byl vyloučený 13. srpna 2023 za úder loktem. Rozhodčí Pechanec ho vyloučil až na upozornění VARu. To Bohemians měli své vyloučené ve třech zápasech. Dvakrát dokonce dokázali vstřelit branku v oslabení, ale jen ta Petroušova v poslední minutě, znamenala zisk bodů. V tomto případě hned tří za domácí vítězství 2:1.
  • Milan Petržela i Jiří Borek byli vyloučeni ve stejném časovém úseku – již ve 12. minutě. Slovácko oba domácí zápasy prohrálo a v obou zápasech vstřelili branky Daníček a Květ. Hráč Boheminas dokonce dosáhl v tom druhém duelu na hattrick.
  • V zápasech roku 2017, které byly odehrány ve Vršovicích se Benjaminu Tettehovi herně dařilo. Ovšem pokaždé v jiném dresu. V jarním zápase nastoupil za Slovácko a v zářijovém duelu pak za Bohemians. V druhém duelu nastoupil až 56. minutě a do té doby mdlý výkon Klokanů dostal výrazný impuls. Tetteh byl na počátku akce, ze které padl jediný gól utkání v 65. minutě.
  • Třicetsedm duelů rozhodovalo 27 rozhodčích. Čtyři zápasy odřídil Miroslav Zelinka, tři duely Pavel Orel, dvakrát pískali Franěk, Hlaváč, Jílek, Kocourek a Příhoda. V zápasech bylo uděleno 140 žlutých karet. Slovácko obdrželo 71 a Bohemians 67. Daníček je nejčastěji napomínaným hráčem Slovácka, obdržel pět žlutých karet.  Na straně soupeře Bartek s pěti kartami. Veliče Šumulikoski viděl tři žluté karty. Ovšem mezi první a druhou obdrženou kartou byla časová pomlka dlouhých jedenáct a půl roku! V srpnu 2014 se proti sobě postavili bratři Tomáš a Jakub Radovi. Slovácko doma vyhrálo 4:1, ale sourozenecký souboj vyšel na žluté karty nerozhodně 1:1.
  • V zápase v Ďolíčku 2. dubna 2023 se poprvé odehrál duel bez udělené žluté, nebo červené karty. Utkání rozhodoval Pavel Orel.
  • Klokani od července 2018 do konce června 2020 ve vzájemných duelech se Slováckem sedmkrát neprohráli (4-3-0, 9:5). Je to historicky nejdelší období ve vzájemných duelech. Překonali tak čtyři zápasy v letech 2010 a 2011, kdy dokázali Slovácko dvakrát porazit a dvakrát s ním remizovali. Výhra Slovácka 3:1 v Ďolíčku (23. ledna 2021) ukončila tohle úspěšné období Bohemians.
  • Hráči Slovácka a Bohemians sehráli čtyři utkání v nádstavbové části F:L. Slovácko v těchto duelech ani jednou nezvítězilo. V ročníku 2018/19 to byl zápas v Praze a skončil 0:0. V červnu 2020 to byl již souboj o možnost vyzvat čtvrtý tým o evropský pohár. V prvním duelu doma Slovácko prohrálo 1:2, když byl ve 12. minutě vyloučený Petržela a nakonec ztrátu 0:2 již jen korigovalo na 1:2. V odvetě potřebovalo zvítězit o dvě branky. Po minutě a půl se trefil Jurečka, jenže snaha o dosažení druhé postupové branky byla marná a domácí udeřili až v nastavení. Mosquera v 90.+1 a 90.+6 minutě rozhodl o výhře a postupu Bohemians. Ve skupině o titul 2022/23 se zrodil v Praze nerozhodný výsledek 0:0. Bohemians i díky němu skončili na čtvrtém místě a po 35 letech se kvalifikovali do evropského osudí.