Slovácko pomáhá: Sbírka pro boj s tornádem i podpora Nedoklubka

56vkaitf538icyq

Když se v červenu Moravou prohnalo tornádo, tak 1.FC SLOVÁCKO iniciovalo sbírku na platformě DONIO.cz která poběží do konce srpna a vybrané peníze do poslední koruny putují na podporu postižených obcí. K dnešnímu dni se vybralo neuvěřitelných 5 671 292 Kč!

yh05549i2caznxq„Přemýšleli jsme, že bychom místo jednoho tréninku vyrazili osobně přímo do postižených oblastí, ale nakonec jsme si to vyhodnotili tak, že vzhledem k tomu, že nás čekalo utkání v Konferenční lize, tak by to nebylo úplně rozumné. Proto jsme raději přispěli finančně do sbírky,“ říká kapitán Slovácka Michal Kadlec.

Hráči Slovácka mimo to podpořili již v květnu projekt spolku Nedoklubko jenž podporuje předčasně narozené děti a jejich rodiny. Kabina podpořila projekt uběhnutými 117 km a rovněž finančním příspěvkem pro neonatologické oddělení nemocnice v Uherském Hradišti.

V pondělí pak Stanislav Hofmann, společně s Karlou Uherkovou z Nedoklubka, navštívil uherskohradišťskou nemocnici, aby předali místnímu oddělení potřebnou výbavičku pro předčasně narozená miminka.

eayf4l9j2caznxq„Jsem rád, že jsem se předávání darů od Nedoklubka nemocnici v Uherském Hradišti mohl zúčastnit, protože jsme si tím sami prošli. Naše obě děti jsou předčasně narozené, dcera víc, takže se v této organizaci angažujeme a vážíme si jejich práce,“ říká Stanislav Hofmann.

Fotogalerie