Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk (90. Josef Divíšek), Michal Kadlec, Vlastimil Daníček, Patrik Šimko, Daniel Mareček, Marek Havlík, Milan Petržela (63. Jan Kalabiška), Lukáš Sadílek (90. Michal Kohút), Daniel Holzer (79. Michal Tomič), Václav Jurečka (79. Ondřej Šašinka)

Sestava soupeře – Hradec Králové

Vilem Fendrich, Jan Mejdr, Denis Donat (76. Jiří Kateřiňák), Jakub Klíma (53. Jan Král), Otto Urma, Petr Kodeš, Jakub Rada, Adam Vlkanova, Erik Prekop (85. Jan Záviška), Daniel Vašulín, Pavel Dvořák (85. Filip Novotný)

Slovácko zvládlo i druhé domácí ligové utkání v sezoně. Hradec porazilo 1:0 díky gólu Marečka, a to i přesto, že utkání dohrávalo v deseti.

Slovácko vstoupilo do utkání dobře a hned ve druhé minutě pálil těsně mimo Jurečka. Domácí pokračovali v aktivní hře a byl to opět Jurečka, kdo měl velkou příležitost. Po pasu od Havlíka byl před brankářem Fendrichem sám, ale ten jeho pokus zneškodnil.

Obrovskou šanci měl v této pasáži hry i Sadílek, ale jeho hlavičku po centru brankář hostů vytáhl na roh. Na druhé straně měl příležitost Vlkanova, ale míč poslal do boční sítě. Když pálil o zem z úhlu Petržela, musel znovu zasahovat brankář hostů.

Tlak domácích gradoval směrem k závěrečnému hvizdu úvodní půle. Petržela krásně vyslal Reinberka, ale ten ze strany neprostřelil opět pohotového Fendricha. V samotném závěru ještě Petržela společně s Jurečkou provětral obranu hostů, ovšem závěrečná hlavička mířila nad.

Start druhé půle vyšel Slovácku na jedničku. Po náporu se do šance dostali po zaváhání v obraně Hradce modro-bílí a Daniel Mareček svou první ligovou trefou rozhodl zápas. Pro stejného hráče zápas skončil o devět minut později po červené kartě a obrázek hry se změnil.

Hradec začal mít převahu, ale do šancí jej pozorná obrana nepouštěla. A přišly další dramatické momenty, na dění na hřišti hlasitě reagoval trenér Martin Svědík, a také viděl nejdříve žlutou, a pak i červenou kartu. Závěr utkání rozkouskovala střídání a tvrdé zákroky. Slovácko ovšem koncovku zvládlo a dokráčelo si pro třetí výhru v

Fotogalerie – 1.FC SLOVÁCKO - FC Hradec Králové 1:0