Vlastimil Daníček: Musíme se připravit na tu nejsilnější sestavu

w9tav0ut538icyq

Slovácko čeká v neděli utkání 5. ligového kola na půdě Jablonce, který sice v posledním ligovém kole prohrál překvapivě v Teplicích a vstup do ligy není podle očekávání, nicméně ve včerejším zápase o postup do základní skupiny Konferenční ligy Jablonec doma rozdrtil Žilinu vysoko 5:1.

„Sledoval jsem to, vždy se dívám spíš na styl, jakým se prezentují, než na samotný výsledek. Každopádně pro ně je ten výsledek moc pozitivní. Pro nás to nějakou změnu asi ani neznamená. Prostě se musíme nachystat na tu nejsilnější sestavu, nejsilnější variantu,“ říká Vlastimil Daníček, který si je vědom kvality soupeře, navzdory nepovedenému vstupu do soutěže.

„Jablonec je dlouhodobě silný, a to obzvlášť doma. To, že včera vyhráli 5:1, jenom ukazuje jejich sílu a potvrzuje slova, že se musíme dobře a tvrdě připravit“ varuje Daníček. Slovácko se navíc bude muset v Jablonci obejít bez vykartovaného Marečka s Hofmannem a mimo zůstává stále i zraněný Jan Navrátil.

„Všichni hráli v dobré formě a určitě nám budou chybět. Rozhodně je to pro nás škoda, že do zápasu v Jablonci nemohou nastoupit, ale nedá se nic dělat a musíme si poradit s tím co máme k dispozici,“ bere Daníček situaci tak jak je.

Slovácko v dosavadních čtyřech kolech třikrát vyhrálo a pokaždé stejným rozdílem 1:0. Přitom ve všech vítězných zápasech mělo řadu dalších šancí, které však zůstaly nevyužity.

„Šancí v zápasech je z naší strany opravdu dost, ale máme problém s jejich proměňování, což nás někdy trápí hlavně v tom smyslu, že nemůžeme utkání dohrávat ve větším klidu. Místo abychom vedli o dvě tři branky, tak držíme hubený výsledek. Případná branka soupeře nás tak může připravit o body i v zápasech, kdy máme podle statistik vše pod kontrolou. Na druhou stranu pozitivní je, že se do těch šancí dostáváme. Věřím, že je jen otázkou času, kdy nám to tam začne padat,“ dodává Daníček.

Utkání 5. ligového kola mezi Jabloncem a Slováckem se odehraje v neděli 22. srpna od 16:00 hod. na stadionu v Jablonci.

Zmíněný hráč: Vlastimil Daníček Vlastimil Daníček

Fotogalerie