Slovácko veze z Jablonce bod za remízu 1:1

ksaui7jx538icyq
Jablonec Jablonec
1 : 1
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

45. Václav Jurečka – Slovácko

76. Tomáš Čvančara – Jablonec

Žluté karty

70. Filip Nguyen – Slovácko

83. David Štěpánek – Jablonec

Červené karty

90. Josef Divíšek – Slovácko

Sestava domácích – Jablonec

Jan Hanuš, Michal Surzyn (62. Jan Krob), Jakub Martinec (62. Jakub Považanec), David Štěpánek, Jaroslav Zelený, David Houska (46. Dominik Plestil), Tomáš Hübschman, Vojtěch Kubista, Tomáš Smejkal (62. Martin Doležal), Tomáš Čvančara, Tomáš Malinský (77. Antonín Vaníček)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk (72. Michal Tomič), Patrik Šimko, Michal Kadlec, Marek Havlík, Vlastimil Daníček, Michal Kohút (64. Jan Kalabiška), Milan Petržela (64. Ondřej Šašinka), Lukáš Sadílek, Daniel Holzer (84. Filip Vecheta), Václav Jurečka (84. Josef Divíšek)

Průběh zápasu

41cwswe054n39yq

Úvod zápasu nabídl nesmírně zajímavý fotbal. Po pár "oťukávacích" minutkách přišla velká šance Slovácka. Ke střele se ve vápně po hezké kličce dostal Petržela a překonal domácího brankáře, jenže na čáře zasáhl bránící Malinský.

Na druhé straně se hned z další akce prosadil po zásahu do tyče dorážející Čvančara, nakonec ovšem VAR odhalil ofsajd jabloneckého hráče. Další šanci měl zase Sadílek po prudkém centru Holzera, ale míč netrefil ideálně a ani dorážející Kohút jej neuklidil do sítě.

Nguyen si v zápase dobře postavil branku, protože s další akcí přispěchali Jablonečtí a Smejkalův pokus z hranice vápna zazvonil na břevno. Poté přišla přece jen klidnější část hry, ve které šance chyběly.

Až před poločasem se k příležitosti po dobrém průniku Sadílka dostal Jan Jurečka, ale v tutové šanci míč netrefil dobře. To ovšem napravil těsně před pauzou. Po centru Holzera vystoupal ve vápně na hlavičku nejvýše a usměrnil ji těsně za tyč.

Po pauze Jablonec přirozeně přidal na útočení a oživil hru trojitým střídáním, do toho neměl Nguyen příliš mnoho práce. Následně prostřídalo také Slovácko a do hry se dostali Šašinka s Kalabiškou. Zápas pokračoval velkou šancí Reinberka, který se prodral mezi dvěma hráči, ale toho vychytal Hanuš.

Čtvrt hodiny před koncem utkání dostali domácí od rozhodčího možnost zahrát penaltu. Po letmém kontaktu ve vápně upadl Doležal a penaltu proměnil Tomáš Čvančara. V úplném závěru pak ještě uviděl červenou kartu po zákroku na Hübschmana střídající Divíšek a Slovácko remizovalo v Jablonci 1:1.

Fotogalerie