Michal Kohút: "Největší síla Pardubic je v týmovosti"

cvyc4xhp7419gyq

Slovácko v sobotu čeká v 6. ligovém kole soupeř z Pardubic, kterému mají hráči Slovácka co vracet. Vždyť v minulé sezóně tým z města perníku obral Slovácko o všech šest bodů.

„Není to náš oblíbený soupeř, v minulé sezóně jsme s nimi oba zápasy prohráli, takže jim máme co vracet,“ říká záložník Michal Kohút.

„Doma jsme s nimi prohráli brankou v samotném závěru utkání. Byl to vyrovnaný zápas, dohrávali jsme v početním oslabení, ale i tak jsme měli šance rozhodnout v náš prospěch. V poslední minutě nastavení jsme pak dostali gól snad z první střely na branku. Na jaro jsme vedli 1:0, ale pak přišel kolaps a prohráli jsme 1:3,“ vzpomíná na loňskou sezónu Michal Kohút, který dres Pardubic oblékal v postupové sezóně.

„Byl jsem tam půl roku v té jejich postupové sezóně. Mám tam dost kamarádů, realizační tým tam zůstal kompletně pohromadě, takže znám tam hodně lidí a na zápas se těším,“ vysvětluje Kohút.

Pardubice se v letošní sezóně rozjížděly pozvolna, ale v posledním zápase rozdrtili v Ďolíčku Bohemians vysoko 3:0.

„Poslední zápas jim vyšel a zvítězili s Bohemkou 3:0 a potvrzuje to jen má slova, že je to nepříjemný soupeř, což prokazovali v minulé sezóně a prokazují to i teď. Pokud chceme uspět, tak musíme být nepříjemní, důrazní, běhaví,“ hledá recept Kohút a prozrazuje, v čem je jejich největší síla.

„Jejich největší síla je v týmovosti, to můžu potvrdit už z doby, kdy jsem tam byl. V tom se jim musíme vyrovnat a předčit je ve fotbalovosti. Musíme se i zklidnit v koncovce, šance si vytváříme, ale neproměňujeme je. Není tady vyložený střele, který by dal patnáct branek za sezonu, takže se o to musíme podělit všichni. Třeba se to v někom probudí, ale do koncovky se musíme zapojovat všichni,“ pokračuje a sám si je vědom, že tak jako v zápase s Českými Budějovicemi se i od něj čekají branky.

„Jsem ofenzivní hráč, takže bych měl mít nějaké čísla. Měl bych dávat góly a mít nějaké asistence,“ potvrzuje Kohút, který dostal pozvánku do reprezentačního výběru Česka U21.

„Nominace si vážím a na reprezentační sraz se samozřejmě těším. Už to, že teď dostávám příležitost v lize mi dělá radost a jsem rád, že jsem svými výkony zaujal i reprezentační trenéry,“ dodává ke své nominaci Michal Kohút.

Utkání 6. ligového kola mezi Slováckem a Pardubicemi se odehraje v sobotu 28. srpna od 16:00 hod. na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty seniora v Uherském Hradišti.

Zmíněný hráč: Michal Kohút Michal Kohút