Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Marek Havlík, Vlastimil Daníček, Michal Kohút (73. Jan Kalabiška), Milan Petržela (66. Jan Navrátil), Lukáš Sadílek, Daniel Holzer (84. Michal Tomič), Václav Jurečka (66. Filip Vecheta)

Sestava soupeře – Pardubice

Jakub Markovič, Carlos E. Lopes Cruz, Martin Toml, Filip Čihák, Jiří Sláma (76. Davide Huf), Jan Jeřábek, Tomáš Solil, Emil Tischler (68. Lukáš Červ), Mojmír Chytil, Dominik Kostka (47. Adam Lupač), Pavel Černý ml. (29. Michal Beran)

mdr10bzh3rc7kyq

Slovácko si připsalo v domácím prostředí třetí výhru a v dosavadní sezóně je na domácí půdě stoprocentní. Po dvou výhrách 1:0 nyní Slovácko zdolalo Pardubice 2:1.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně. V prvních minutách zamklo svého soupeře před pokutovým územím a ve 4. minutě přišla úvodní branka utkání. Na centr z rohového kopu naskočil u první tyče Stanislav Hofmann, který balon prodloužil na zadní tyč a před brankářem nasměřoval balon pod břevno dobíhající Vlastimil Daníček.

Následně musel své umění předvést i gólman Filip Nguyen, který vyrazil míč mimo tři tyče. Slovácko pak opět dominovalo a druhá branka utkání přišla ve 14. minutě, kdy Kohút přihrál u postranní čáry Havlíkovi, který kolmicí našel Milana Petrželu, který chytře přeloboval vyběhnuvšího brankáře Markoviče

Slovácko mělo do poločasu další příležitosti, ale hlavně Václav Jurečka si vždy vylámal zuby na hostujícím gólmanovi, který musel několikrát zasahovat.

Klid ztratilo Slovácko ve druhém poločase, kdy v 64. minutě Cadu míč zakroutil k levé tyči, balon se odrazil od břevna a podle sudích skončil za brankovou čárou.

Pardubice v následujících minutách přidali na aktivitě, ale Slovácko pozorně bránilo a nedovolovalo Pardubicím výrazněji zahrozit. Slovácko mohlo přidat třetí branku v 78. minutě, kdy se po nejistém zákroku gólmana Markoviče dostal k zakončení Hofmann, ale z hranice malého vápna přestřelil.

Slovácko si v závěru těsné vedení nakonec v klidu pohlídalo a po dvou porážkách s Pardubicemi v minulé sezóně zvítězilo 2:1.

Fotogalerie – 1.FC SLOVÁCKO - FK Pardubice 2:1