Daníček: Chceme využít domácího prostředí, je to derby a chceme v něm vyhrát

au58vnu021nygzq

O víkendu se odehraje krajské derby se Zlínem, které vyhlíží i Vlastimil Daníček, který věří, že Slovácko naváže na domácí stoprocentní bilanci. Zlín má v dosavadní sezóně výsledky jako na houpačce, kdy získal devět bodů za tři výhry a ve čtyřech případech odcházeli ševci poražení.

„Chceme využít domácího prostředí, je to derby a chceme v něm vyhrát. Jestli má soupeř nějaké výsledkové výkyvy nás nemusí zase až tak zajímat. Taktická příprava včetně videa nás teprve čeká, ale určitě dostaneme od trenéru ty správné informace a kvalitní přípravu. My se každopádně chceme soustředit hlavně na sebe, hrát svou hru a potvrdit výsledky z domácích zápasů,“ říká Daníček.

Jestli bude derby o jedné brance, nebo může přijít na řadu nějaká přestřelka si odchovanec Slovácka netroufne hádat.

„To si vůbec netroufnu říct. Mně by stačila i výhra 1:0. Budeme vycházet z pevné defenzívy a od toho se odrazíme do útočné fáze. Nedostat branku by bylo to nejlepší a věřím, že směrem nahoru něco vymyslíme a i proměníme,“ přeje si Daníček, který vzpomíná na poslední utkání ve Zlíně, kde Slovácko zvítězilo a zároveň v něm vstřelil branku, ale jsou i derby, na která by nejraději zapomněl.

„Vzpomínám na poslední utkání ve Zlíně, kde jsme vyhráli a já vstřelil branku. Vyhrát derby doma, to je super, ta atmosféra, kdy jsou všichni spokojení, o tom to je. Na druhou stranu bych nejraději zapomněl na domácí prohru 0:4, kdy si nás pěkně povodili. Ten zápas se nám hrubě nepovedl, navíc doma, to už nikdy nechci zažít,“ pokračuje Daníček, který se těší na atmosféru zápasu.

„Atmosféra při derby je samozřejmě specifická. Ještě rád vzpomínám na jedno choreo, kdy zlínští fanoušci vytáhli velkou plachtu s pokerovou tématikou a naši fanoušci na to zareagovali postupkou a nápisem vidíme vám do karet. Tehdy jsem to z reakci lidí zaznamenal již při zápase. Pak jsme to řešili i v kabině, jak zjistili, co budou mít a brali jsme to v tomto směru i jako velké vítězství našich fanouškům. Věřím, že v sobotu bude dobrá atmosféra a po zápase si společně užijeme vítěznou děkovačku,“ dodává Daníček.

Utkání 8. ligového kola mezi Slováckem a Zlínem se odehraje v sobotu 18. září od 16:00 hod. na městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Vstupenky na krajské derby se Zlínem si můžete zakoupit v pátečním předprodeji na pokladnách fotbalového stadionu od 15:00 do 18:00 hod. Využít můžete prodej vstupenek na partnerských místech společnosti TICKET PORTÁL. Případně si můžete zakoupit eVstupenku. V den utkání budou pokladny otevřeny od 13:00 hod. Ceny vstupenek:

Tribuny B, C a D – 230 Kč
Tribuna A – není v prodeji
Sektor hostů (D4 a D5) – 230 Kč
Děti do 15 let (tribuny B, C a D) – 115 Kč

Zmíněný hráč: Vlastimil Daníček Vlastimil Daníček