Jurečka: Derby? Jsou Vyhrocená, jdete na krev a takové zápasy mám rád.

m0r275r31k56jzq

Slovácko v posledním ligovém zápase sice podlehlo na půdě mistrovské Slavie 1:2, nicméně za stavu 1:0 mohl vyrovnat Václav Jurečka, ale Jan Bořil s pomocí ruky vyrovnávací brance na brankové čáře zabránil, což překvapivě neodhalil ani přítomný VAR.   

„Při tom zakončení jsem se hlavně soustředil na to, abych trefil dobře míč. Bál jsem se, abych nepřekopl bránu, tak jsem jej tlačil spíš níž a k tyčce. Že jsem trefil zrovna Bořila byla i trochu smůla. Dráhu míče jsem sledoval a viděl jsem, že jej Bořil zastavil rukou. Ptal jsem se také hlavního sudího, jestli to viděl a on mně jen řekl, že si to ověří u VAR. Dnes už víme, že pravdu jsem měl já, ale body nám to nevrátí. Podle mě šlo o klíčový moment zápasu. Byli jsme v tlaku a vyrovnání by nám ještě víc pomohlo, navíc bychom hráli v přesile,“ vrací se ke klíčovému momentu zápasu Jurečka.

Slovácko v dosavadní sezóně trápí zakončení. I když si svěřenci trenéra Svědíka šance vytvářejí, tak s jejich proměňováním mají hráči problém. Lepší produktivitu by si samozřejmě přál i sám Jurečka.

„Vloni jsem dal dva góly za celý podzim, letos za jeho polovinu. Takže nemyslím si, že bych na sobě cítil nějaký tlak. Je ale pravda, že teď se dostávám víc do šancí. Někdy vám tam spadne všechno, někdy nic... Nezbývá mně než být trpělivý,“ vysvětluje a vyhlíží derby se Zlínem. Zeptali jsme se ho na srovnání mezi derby Slovácka se Zlínem a tím slezským mezi Opavou a Baníkem.

„Shodou okolností jsme se s Ondrou Šašinkou o tom bavili. Já ta slezská derby miloval a souhlasím, že jsou asi vyhrocenější. Větší města, baníkovská základna fanoušků, plno policistů v obou městech plné stadiony, šarvátky.... Na hřišti jsou ale všechna derby stejná. Vyhrocená, jdete na krev a takové zápasy mám rád. Moc se na derby těším,“ pokračuje Jurečka a hledá recept k úspěchu.

„V profesionálním sportu se nejde ohlížet na soupeře. Musíme se soustředit sami na sebe a na svůj nejlepší výkon a pro něj udělat vše. A je jedno, jestli je proti nám Slavia, Pardubice nebo Zlín. Samozřejmě ale vnímáme, že pro fanoušky a celý region je náš úspěch velice důležitý. I proto pro něj uděláme maximum,“ dodává Jurečka.