Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Daniel Holzer (67. Ondřej Šašinka), Lukáš Sadílek, Marek Havlík (86. Daniel Mareček), Vlastimil Daníček (46. Václav Jurečka), Milan Petržela (75. Michal Kohút), Jan Kalabiška, Filip Vecheta (68. Jan Navrátil)

Sestava soupeře – Zlín

Matej Rakovan, Martin Cedidla, Dominik Simerský, Václav Procházka, Lukáš Vraštil, Martin Fillo (79. Lukáš Hrdlicka), Robert Hrubý (69. Youba Dramé), Cheick Oumar Conde, Vakhtang Chanturishvili (63. Jakub Janetzký), David Tkac (69. Martin Nečas), Tomáš Poznar

Úvod poločasu nabídl aktivitu Slovácka, které si vybojovalo několik rohových kopů. Výraznější šanci si ovšem nepřipravilo. Centry do vápna zlínská obrana odvrátila a střelu Holzera hosté zblokovali. Na druhé straně se sápal do šance Čanturišvili, ale naštěstí pro naše barvy na míč před brankou nedosáhl.

Po dvaceti minutách se dostal do šance Vecheta, zády k brance ale hlavičkoval mimo. Důležitý moment utkání přišel po 24 minutách hry, kdy Procházka surově kopl Sadílka a viděl přímou červenou kartu. Následně se strhla potyčka mezi střídačkami.

Slovácku chyběla následně přesnost a pohoda na kopačkách. Největší šanci do konce poločasu měl Kalabiška, který opřel svou hlavičku do břevna.

Hned po poločase už mohli diváci slavit. Po rohovém kopu se k míči dostal Marek Havlík a z první propálil střelou zpoza vápna k tyči všechno, co mu stálo v cestě. Po akci Petržely s Jurečkou mohlo být ještě veseleji pro domácí, ale prvně jmenovaný brankáře Rakovana nepropálil.

8tlfpkjy3t9anzq

Na 2:0 tak zvýšil z další šance Stanislav Hofmann, který po ukázkově sehrané akci hlavičkoval míč s pomocí tyče do brány. Ještě veseleji bylo po střele Daniela Holzera, který nádherně vymetl šibenici Rakovanovy branky střelou z hranice vápna.

0rcp6kah1raanzq

Slovácko získalo ve druhém poločase dominanci a těžilo i z převahy jednoho muže na hřišti. Utkání se v podstatě dohrávalo a fanoušci Slovácka si mohli užívat sladkého vítězství v derby 3:0.