Martin Svědík před pohárem: Je potřeba k utkání přistoupit se vší zodpovědností a koncentrací

cu1tz8ms6utaszq

Slovácko ve středu odehraje utkání 3. kola MOL Cupu, ve kterém svěřenci trenéra Martina Svědíka zamíří do Zbuzan. Tým z ČFL ve 2. kole poháru senzačně zvítězil na půdě libereckého Slovanu 2:1.

Zbuzany jsou v ČFL skupiny B na 13. místě, když v dosavadních osmi kolech získaly devět bodů.

“Samozřejmě tam jedeme v roli favorita s cílem postoupit do dalšího kola. Sestavu poskládáme podle aktuálního zdravotního stavu, ale s nějakou větší rotací nepočítáme,” říká před pohárovým duelem trenér Svědík.

“Dokázali vyřadit ligový tým, navíc Liberec se tím zápasem chtěl nastartovat, takže rozhodně to nebyl zápas, který by Liberec nějak vypustil. Pohárové zápasy jsou specifické a překvapivé výsledky vidíme i v jiných ligách. Pro týmy z nižších soutěží je tam zvýšená motivace. Mnohdy je to pro ty kluby utkání roku,” pokračuje trenér Slovácka, který se stejně jako při ligových zápasech připravuje na soupeře i s pomocí videa. A to i přesto, že se jedná o tým z nižší soutěže.

“Na soupeře se můžeme připravit například podle videa z jejich zápasu v Liberci, ale videa jsou již i z nižších soutěží, takže v tomto případě je možné se na soupeře podívat i v dalších zápasech,” vysvětluje trenér Slovácka.

“Není to z důvodu abychom se přizpůsobovali jejich hře, ale abychom našli jejich slabiny jak v útočné, tak i obranné fázi. Pořád je to soupeř s určitou kvalitou a jak jsem zmiňoval, pro ně to je zápas sezóny, takže mají zvýšenou motivaci, a proto je potřeba k tomu přistupovat se vší zodpovědností a koncentrací,” dodává Svědík.

Utkání 3. kola MOL Cupu se odehraje ve středu 22. září od 15:30 hod. na stadionu ve Zbuzanech.