Pavel Halouska, David Douděra, Marek Suchý, Ondřej Karafiát, David Jurásek, Samuel Dancák (28. Daniel Fila), Michal Hlavatý, Vojtěch Stránský (28. Tomáš Ladra), Marek Matějovský (65. Vojtěch Smrž), Ewerton,, Milan Škoda (65. Lukáš Mašek)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Milan Petržela (74. Jan Navrátil), Michal Kohút (73. Daniel Mareček), Lukáš Sadílek (90. Patrik Šimko), Marek Havlík, Daniel Holzer (79. Filip Vecheta), Václav Jurečka (79. Michal Tomič)

x52f3xco3gbv10r
Slovácko si v Mladé Boleslavi zastřílelo a po výhře 5:3 si připsalo další velmi cenné body do ligové tabulky.

V prvním poločase se fanoušci dočkali hned čtyř branek. K radosti fanoušků v sektoru Slovácka padly hned tři branky do domácí sítě.

Slovácko šlo do vedení v 17. minutě po rychlé kombinaci. Holzer našel na levé straně Reinberka, který centroval na malé vápno, u přední tyče číhal Michal Kohút, který prostřelit brankáře Halousku – 0:1.

Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a ve 23. minutě to již bylo o dvě branky. Daniel Holzer odcentroval z levé strany, obránce Jurásek odvrátil míč přesně proti noze Václava Jurečky, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě a přesně míč zacílil k levé tyči – 0:2.

Jenomže to nebylo vše a famózní devítiminutovku Slovácka dovršil Jan Kalabiška. Jeho brance předcházel rohový kop a centr Marka Havlíka na Hlavu Reinberka, který poslal míč do tyče. Ten se naštěstí odrazil ke Kalabiškovi, který již rozvlnil domácí síť – 0:3.

Když už to vypadalo, že Slovácko půjde do šaten s tříbrankovým náskokem, tak v nastaveném čase první půle našel Milan Škoda na zadní tyči Ewertona, který snížil na rozdíl dvou branek – 1:3.

Vstup do druhého poločasu byl ve znamení vyšší aktivity domácího celku, který se snažil rychle kombinovat a několikrát zahrozil, ale bylo to Slovácko, které v 57. minutě znovu udeřilo. Po rychlé kombinaci našel Michal Kohút na zadní tyči Jurečku, který měl snadnou pozici. I když pomezní rozhodčí avizoval postavení mimo hru, tak VAR nakonec branku potvrdil - 1:4

A hody slováckých šohajů pokračovaly a v 61. minutě přišla již pátá branka Slovácka. Kalabiška poslal precizní přihrávku po lajně na Sadílka, ten se vydal do pokutového území a patičkou přistrčil na Havlíka, který našel Milana Petrželu, který se nemýlil – 1:5.

I domácí se ve druhém poločase dočkali branky a znovu to byl Ewerton, který nejprve naznačil střelu, poté se vyhnul Havlíkovi a krásnou střelou na zadní tyč překonal vzduchem plachtícího Nguyena – 2:5.

Domácí branka nakopla k vyšší aktivitě a obrana Slovácka musel několikrát řešit závar před svou brankou. Nakonec se diváci dočkali i osmé branky v zápase a byl to opět Ewerton, který opět zamířil nekompromisně k tyči na konečných 3:5.