Michal Kadlec: Musíme se soustředit na náš výkon, doma body rozdávat nechceme

odgdn6no64ng90r

Slovácko v Mladá Boleslavi přepsalo dva historické milníky. Vůbec poprvé ve své ligové historii zvítězilo na půdě soupeře 5:3 a nikdy před tím ani nedokázalo vstřelit na půdě soupeře pět branek. Že se ve městě automobilů nakonec zrodí taková přestřelka, nečekal ani kapitán Michal Kadlec.

„Před zápasem bychom brali jakékoliv vítězství, ale že v zápase padne hned osm branek, to bych nečekal. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy vyhrál 5:3, jestli vůbec někdy,“ usmívá se Kadlec, kterého mrzely tři inkasované branky, ale zároveň je rád, že se dařilo ofenzivě.

„Pro obranu je určitě lepší výsledek, když se vyhraje 1:0 než 5:3, ale pro naši ofenzivní část je super, že jsme dali pět branek. Vedli jsme 3:0, hráli jsme dobře, ale zbytečně jsme inkasovali branku těsně před odchodem do kabin. Naštěstí jsme v úvodu druhého poločasu nedovalili domácím vstřelit další kontaktní branku, a naopak jsme zvýšili dokonce na 5:1,“ pokračuje Kadlec. Nakonec se však domácím podařilo vstřelit další dvě branky.

„Možná jsme si už mysleli, že se nemůže nic stát a zbytečně jsme inkasovali dvěma střelami Ewertona, které byly jak přes kopírák. Pro nás je ale nejdůležitější, že jsme vyhráli a přivezli důležité tři body. Samozřejmě jsme si situace, po kterých jsme inkasovali, rozebrali a chceme se z nich poučit,“ vysvětluje Kadlec a vyhlíží utkání s Teplicemi, které po posledním zápase sáhly po změně trenéra.

„Vždycky je to jakýsi impuls, nový vzduch do kabiny, do týmu. Hráči se chtějí ukázat, ale nemyslím si, že bychom měli nějak sledovat Teplice. Bude to hlavně o nás, musíme se soustředit na náš výkon a pokud budeme předvádět fotbal z předchozích zápasů, tak utkání zvládneme,“ věří Kadlec. Slovácko zatím odehrálo doma čtyři zápasy a ve všech dokázalo zvítězit.

„Doma body rozdávat nechceme a budeme chtít před reprezentační pauzou zvítězit, aby se nám dobře trénovalo a udrželi se nahoře v tabulce. V zápase s Teplicemi uděláme maximum proto, abychom opět vyhráli,“ dodává Kadlec.

Zmíněný hráč: Michal Kadlec Michal Kadlec