Zajímavosti ze zápasů s Teplicemi. Věděli jste, že...

g511qumd6s16c0r

Věděli jste že… Libor Došek je jediným hráčem, kterému se podařilo skórovat za oba kluby ve vzájemných duelech. Za Teplice vstřelil branku 25. března 2010 v 90. minutě a za Slovácko 25. srpna 2012 v 71. minutě. Navíc přidal za Slovácko v jarní odvetě 10. března 2013 další dvě branky. Ve všech případech to byly vítězné branky.

• Slovácko nevyhrálo s Teplicemi 8 ligových a 2 pohárové zápasy v řadě a to v období od 18. 9. 2004 do 25. 3. 2010. Naopak mezi 14. 10. 2001 až 15. 4. 2006 Slovácko ani jednou s Teplicemi neprohrálo. Mělo bilanci 10 zápasů 2-8-0 9:5. Do začátku sezony 2020-21 mělo Slovácko s Teplicemi opět velmi negativní bilanci. V posledních osmi zápasech ani jednou nevyhrálo. Bilance byla 0-5-3, 4:11. Jenže 12. září 2020 konečně dokázalo Teplice porazit a vyhrálo Na Stínadlech 2:0. V domácí odvetě dokázalo zvítězit stejným poměrem.
  • Slovácko nedokázalo v Teplicích vyhrát deset zápasů od roku 2000, i když několikrát k tomu mělo hodně blízko. Nejblíže pak 30. srpna 2003, když vedlo brankou Meduny a v 88. minutě mohl zvýšit z penalty Šumulikoski, ale penaltu neproměnil. Domácí Teplice pak v poslední minutě vyrovnaly brankou Benčíka na konečných 1:1. Pak přišel jedenáctý zápas na Stínadlech a Slovácko se konečně dočkalo dlouho očekávané výhry, navíc rekordně vysoké. Dne 10. března 2013 dokázalo zdolat domácí Teplice 4:0 a zrušit dlouholetou kletbu.
  • Od tohoto teplického zápasu v březnu 2013 brankař Slovácka neudržel čisté konto v devíti zápasech v řadě. Až v utkání 5. května 2018 v Uherském Hradišti vychytal slovácký Milan Heča čisté konto. Jenže stejně úspěšný byl i brankař Grigar, a tak zápas skončil nepopulární bezbrankovou plichtou.
  • Slovácká legenda, obránce Pavel Němčický dal v lize jen čtyři branky, ale hned dvě do sítě Teplic. Navíc se severočeským soupeřem zaznamenal i jednu vlastní branku.
  • V zápasech těchto soupeřů bylo nařízeno celkem 18 penalt. Slovácko zahrávalo osm a šest proměnilo. Neúspěšnými exekutorem byl v Hradišti Malár (2004) a v Teplicích pak Šumulikoski (2003). Teplice zahrávaly deset pokutových kopů (devět doma a jeden v Hradišti) a proměnily osm pokusů. Všechny proměněné domácí penalty Teplic rozhodovaly o podobě výsledku ve prospěch Teplic, většina pak v závěrech zápasů.
  • Rozhodčí Radek Příhoda nařídil 13. srpna 2006 ve prospěch domácích Teplic hned tři penalty! První dvě Petr Drobisz chytil Doležalovi a Jirsákovi (za stavu 0:0, resp. 0:2), na třetí v podání Džeka v 85. minutě byl však krátký. Slovácko zápas nakonec prohrálo 2:3 a to brankou Stožického v 89. minutě.
  • Teplice dokázaly vsítit branku v poslední minutě hned v pěti zápasech, jednou se to ve žlutomodrém dresu podařilo i Liboru Doškovi, pozdější opoře Slovácka.
  • Téměř každé druhé vzájemné utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Ze 38 zápasů nemělo utkání vítěze v 17 případech. Devětkrát se hrálo nerozhodně na Slovácku a osmkrát v Teplicích.
  • Do domácího zápasu hraného 21. září 2019 Slovácko nevstřelilo Teplicím branku dlouhých 440 minut. Střelecké prokletí protrhl Šašinka v poslední minutě prvního poločasu. Tato branka však přinesla jen srovnání na konečných 1:1. Druhým nejdelším obdobím bez vstřelené branky bylo období do 17. března 2015, tehdy Slovácko protrhlo střeleckou nemohoucnost trvající 249 minut. Jiří Valenta se trefil z trestného kopu do pravého horního rohu teplické branky.
  • Teplice čekaly na vstřelenou branku nejdéle 255 minut v období od 25. listopadu 2002 do 30. srpna 2003, kdy se v poslední minutě utkání trefil Benčík a srovnal stav na konečných 1:1. Ovšem tento negativní rekord byl přepsán 12. února 2021, když se Teplice do sítě domácího Slovácka ani jednou netrefily. Slovácko tak drží čisté konto již 338 minut.
  • Souboje odřídilo celkem 27 rozhodčích. Nejvíce duelů odpískali Paták s Jílkem, a to po třech zápasech. Dvě utkání rozhodovali Ardeleanu, Dvořáček, Jech, Machálek, Rejžek, Řehoř a Zelinka. Sudí Zelinka rozhodoval oba souboje v sezoně 2017/18. Ještě Jech, Jílek a Rejžek odřídili dva po sobě jdoucí duely Slovácka a Teplic. Jenže Jech a Rejžek to zvládnuli ve dvou sezonách a Jílek měl mezi dvěma duely pauzu dvou a půl let, protože Slovácko hrálo jen 2. ligu. V roce 2020 Slovácko sehrálo dva duely v Teplicích. V obou případech byl hlavním rozhodčím Pavel Rejžek.
  • Ve vzájemných duelech bylo uděleno celkem jedenáct červených karet. V roce 2015 hned tři. Třikrát byli vyloučeni hráči Slovácka a pětkrát hráči Teplic. V prosinci 2015 byli vyloučeni Šumulikoski a Fillo za vzájemnou potyčku v 87. minutě (již v průběhu zápasu byli napomínani žlutou kartou). Kromě teplického Skály, jenž opustil hřiště ve 22. minutě v březnu 2001 (1:1), Čmovše v říjnu 2018, jenž opustil hřiště po druhé žluté v 49. minutě a slováckého Dostálka, který viděl červenou kartu již v 16. minutě domácího duelu v březnu 2005 (0:0), tak ostatní hráči viděli červenou až v posledních deseti minutách utkání. Teplický Skála viděl červenou kartu hned ve dvou zápasech. Teplický Hyčka byl vyloučený v březnu 2020, když v 89. minutě uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně do kabin. Posledním hříšníkem byl Droehnle z Teplic, který byl poslán do kabin v 87. minutě zápasu odehraného v Hradišti 12. února 2021.
  • Brankař Teplic, Tomáš Poštůlka byl vyloučený v 86. minutě utkání za faul uvnitř pokutového území a na jeho místo nastoupil náhradník Vlasák. Ten čelil pokutovému kopu v 88. minutě, jenže Veliče Šumulikovski přestřelil branku. Domácí Teplice se za stavu 0:1 dostali ještě k protiútoku a v něm dokázaly Benčíkem srovnat na konečných 1:1.
  • Ve 37 zápasech bylo rozdáno 181 žlutých karet. Slovácko vidělo 91 a Teplice 90 karetních napomínání. Nejtrestanějšími hráči jsou slovácký Reinberk a tepličtí Ljevakovič a Vondrášek se šesti žlutými. Pětkrát byl napomínán Šumulikoski, čtyři žluté obdrželi Havlík, Košút a Polách. Na druhé straně pak Tesařík a Sabou.
  • Jan Trousil obdržel s Teplicemi dvě žluté, tyto dvě napomínání dělí téměř 12 let! První kartu obdržel 14. října 2001 a druhou 21. července 2013. Slovácko udrželo dvakrát zápas bez žluté, Teplicím se to povedlo jen jednou. Nejvíce žlutých karet obdržely týmy v sezóně 2014/15. Slovácko obdrželo v podzimním duelu v Teplicích šest žlutých. V jarní odvetě byly Teplice potrestány pěti žlutými, a navíc i jednou červenou kartou.
  • Teplický David Vaněček vstřelil Slovácku branku již v 42. sekundě hry, což je nejdříve obdržený gól v historii slováckého týmu. Stalo se tak 20. října 2018 v domácím duelu, který Slovácko prohrálo 0:2. Také v jarním zápase domácí Teplice skórovaly velmi rychle. Stalo se tak již v 9. minutě a úspěšným střelcem byl Hora.