Stanislav Hofmann: Baník má formu, ale my jsme na tom podobně a chceme v Ostravě uspět

3y14albj4f49x0r

Fortuna liga má za sebou reprezentační přestávku a několik hráčů Slovácka si muselo plnit reprezentační povinnosti včetně Filipa Nguyena, Michala Kohúta nebo třeba Filipa Vechety. Zbytek týmu se však dál připravoval na další ligové bitvy.

„Byla to klasická reprezentační přestávka. Měli jsme víc tréninků a jednou jsme měli místo tréninku hokejové utkání. Před víkendem jsme pak měli modelové utkání,“ přibližuje obránce Stanislav Hofmann, který vyhlíží víkendovou bitvu s Baníkem.

„Těžké utkání. Baník má formu, mají stejně bodů jako my, navíc hrajeme venku. Určitě tam bude bouřlivá atmosféra, ale nám se tam v poslední době dařilo, takže budeme tam chtít uspět a třeba Baníku bodově odskočit,“ říká Hofmann a přibližuje kvalitu čtvrtého týmu ligové tabulky.

„Jsou kvalitní směrem dopředu. Jejich nejlepší střelec Ladislav Almási sice nemůže hrát kvůli červené kartě, ale mají tam i další ofenzivní hráče, rychlé kraje a celkem dobří jsou i dozadu, takže celkem vyvážený tým. Navíc mají dobré výsledky a s tím i sebevědomí, takže opravdu těžké utkání,“ pokračuje Hofmann, který však vzápětí dodává, že Slovácko rozhodně nepojede do Ostravy s obavou.

„My jsme na tom stejně jak oni, takže i naše sebevědomí je na vysoké úrovni. My si věříme a určitě tam nejdeme s nějakým strachem. Jak jsem říkal, čeká nás tam bouřlivá atmosféra, takže na utkání se těšíme a chceme ho zvládnout za tři body,“ vysvětluje Hofmann, který v se v minulosti proti Baníku dokázal i třikrát gólově prosadit.

„Každé utkání je jiné. Je pravda, že pár gólů jsem jim dal, ale taky si pamatuji, že jsem si tam dal vlastní branku. Vždycky je to o celém týmu, a pak třeba může jednotlivec výkonem vyletět nahoru. Každopádně prvořadý je úspěch týmu,“ dodává Stanislav Hofmann.

Utkání 11. kola Fortuna Ligy mezi ostravským Baníkem a Slováckem se odehraje v sobotu 16. října od 16:00 hod. na stadionu v Ostravě Vítkovicích.