Jurečka: Mile mě překvapilo, kolik našich fanoušků přijelo a velmi nám v Ostravě pomohli

97fvackp2r0y81r

Běžela pátá minuta utkání a Václav Jurečka dobíhá vyražený míč po střele Tomiče a následně posílá Slovácko v Ostravě do vedení.

„Skvělou práci tam odvedl Lukáš Sadílek s Michalem Tomičem, který naváděl míč do středu hřiště a připravil si to na střelu. Já jsem šel do případné dorážky, i když to vypadalo, že to Laštůvka bude mít, tak jsem tam instinktivně šel a vyšlo to. Pro nás bylo určitě dobře, že jsme šli tak brzy do vedení,“ říká Jurečka, který běžel slavit směrem k sektoru fanoušků Slovácka.

„Mám rád tyto zápasy s atmosférou. Když jsem hrál v Opavě, tak jsem zažil derby právě s Baníkem a to bylo vždycky velmi bouřlivé. Po brance jsem běžel k našim fanouškům, kteří nás hnali dopředu a už při rozcvičce nás vítali. Mile mě překvapilo, kolik jich dorazilo a velmi nám v Ostravě pomohli,“ pochvaloval si Jurečka.

„Pro nás to jsou vzácné body, protože prostředí na Baníku nebude pro hostující týmy nijak příznivé. Viděli jsme na videu Bohemku na Baníku, kde měli nějaké šance, ale prohráli pak 1:4. Určitě nám i pomohlo, že nehrál Almási, který byl vyloučen v Liberci a do zápasu s námi nastoupit nemohl. I to byl krůček k tomu, abychom tam uspěli,“ vysvětluje nejlepší střelec Slovácka, který se v letošní sezóně trefil již šestkrát.

„Je to sice pěkné, ale sám vím, že těch proměněných šancí mohlo být víc. Jsem si vědom toho, že některé situace musím řešit lépe. Jsem samozřejmě rád, že mi to tam začalo padat, ale že bych byl stoprocentně spokojen to se říct nedá,“ pokračuje Jurečka, který se rozstřílel hlavně v posledních třech zápasech, ve kterých zaznamenal hned čtyři branky.

„Pamatuji si, když jsem hrával druhou ligu v Opavě, tak jsem měl sérii zápasů kdy mi tam spadlo všechno, do čeho jsem kopl, ale pak máte i série, kdy máte šance a neproměňujete je. Musím být nohama na zemi a dál tvrdě pracovat,“ říká skromně a vyhlíží sobotní utkání s pražskou Bohemkou.

„Pro nás je to trošku takový osudový soupeř. Zápasy s nimi jsou vždycky těžké. Dvě sezóny zpět jsme s nimi vypadli v boji o Evropu. V minulé sezóně nám vyšel první poločas, kdy jsme tam vedli 3:0 ale ve druhém poločase to nakonec bylo drama. Domácí snížili a pak i kopali pokutový kop. Naštěstí ho neproměnili. Bohemka je nepříjemné mužstvo a rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Já doufám, že dojde co nejvíc diváků a utkání bude mít náboj jak na hřišti, tak i v hledišti,“ dodává Václav Jurečka.

Utkání 12. ligového kola mezi Slováckem a Bohemians Praha 1905 se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehraje v sobotu 23. října od 16:00 hod.

Zmíněný hráč:
Václav Jurečka Václav Jurečka