Michal Kohút: Soupeři k nám jezdí více zatažení a my musíme více dobývat

ajyd8vx77mo7c1r

I když Slovácko získalo v dosavadních ligových zápasech více jak dvojnásobek borů, jako sobotní soupeř z Prahy, tak Michal Kohúto očekává těžké utkání, na které se tým pod vedením Martina Svědíka musí dobře připravit .

„V sobotu očekávám těžký, bojovný zápas. Bohemce se sice teď v posledních zápasech úplně nedaří podle představ, ale kádr mají slušný, takže určitě to budou chtít zlomit. Pokud chceme uspět, tak musíme do zápasu nastoupit stoprocentně koncentrovaní, nepouštět je do šancí a pokud možno vstřelit nějaké branky,“ říká Kohút, který věří, že Slovácko naváže na úspěšnou domácí bilanci z posledních zápasů.

„Je skvělé, že máme doma vítěznou sérii, kterou budeme chtít v sobotu prodloužit, ale jak jsem již zmiňoval, rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Už k nám ty týmy jezdí s větším respektem, než tomu bylo dřív. Víc se zatáhnou a na to jsme nebývali zvyklí, takže je to pro nás něco jiného a musíme více dobývat, ale zatím se nám daří zápasy zvládat,“ vysvětluje odchovanec Slovácka, který si v reprezentační přestávce plnil reprezentační povinnosti u týmu české U21, která zatím kvalifikací postupuje se stoprocentní bilancí. Tréninky s týmem, tak vyměnil za reprezentační sraz.

„Je to jiné, na srazu je mnohem méně tréninků, je to více na technické bázi a pak jsou tam samozřejmě ty reprezentační zápasy. Zatím jsme ze čtyř zápasů čtyři zápasy vyhráli, takže je to pozitivní. Na druhou stranu ty těžké a důležité zápasy nás čekají teď v listopadu, kdy jedeme do Anglie a Slovinska, takže tam se bude rozhodovat,“ dodává Michal Kohút.

Utkání 12. ligového kola mezi Slováckem a Bohemians Praha 1905 se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehraje v sobotu 23. října od 16:00 hod.