Marek Havlík: My jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát

uu81xtvs6s7oo1r

Slovácko čeká o víkendu moravské derby na půdě olomoucké Sigmy, která včera prohrála v pražském Edenu s mistrovskou Slavií 0:1. Podle slov záložníka Marka Havlíka pojede Slovácko do Olomouce s cílem zvítězit a rozhodně nebere jako výhodu to, že zatímco Sigma ve středu hrála, tak pohárové utkání Slovácka s Karvinou bylo kvůli koronaviru v týmu soupeře odloženo.

„Z mého pohledu to není zase takový problém hrát ve středu a v sobotu. Jasně, budou mít za sebou cestování, ale na tom týmu by se to projevit nemělo. Někdo naopak může říct, že budou více rozehraní,“ krčí rameny Havlík.

Sigma měla povedený vstup do soutěže, ale v posledních zápasech se tabulkou přeci jen propadla. Na druhou stranu doma v této sezóně ještě neprohrála.

„V domácím prostředí jsou silní. Letos ještě před domácím publikem neprohráli, ale to platilo i na Baníku. My jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát. K tomuto přístupu nás nabádá dlouhodobě i trenér a máme to tak nastavené. V sobotu v Olomouci to určitě nebude jinak,“ vysvětluje Havlík, který očekává, že i v Olomouci bude mít Slovácko slušnou podporu fanoušků.

„V Ostravě byla celkově výborná atmosféra a přispěli k tomu velkou měrou i naši fanoušci. Myslím si, že i v Olomouci nás poženou a snad spolu na konci budeme slavit,“ přeje si Havlík. Nejčastějším výsledkem vzájemných zápasů se Sigmou je výhra o jednu branku, respektive výsledek 1:0.  

„Beru jakoukoliv výhru, třeba i brankou v poslední minutě, jako teď v zápase s Bohemians. To byla opravdu neskutečná euforie. Na druhou stranu bylo to zasloužené vítězství, protože jsme v celém zápase byli lepší a touha po třech bodech byla z naší strany mnohem větší,“ dodává Havlík.

Utkání 13. ligového kola mezi olomouckou Sigmou a Slováckem se odehraje v sobotu 30. října od 18:00 hod.

Zmíněný hráč: Marek Havlík Marek Havlík