Autový specialista Lukáš Sadílek: Není to tak, že bych si po tréninku dal ještě dvacet autů

rpyf0in070dy12r

Vezme balón u autové čáry, rozhlédne se a hodí míč téměř až k bráně. Lukáš Sadílek se stal specialistou na autová vhazování a když bere míč do rukou, tak soupeři musejí být ostražití.

„Já jsem už z mládežnických kategoriích věděl, že ten aut umím hodit opravdu daleko, ale nikdo se mě na to neptal (úsměv). Až jednou jsme na konci tréninku vymýšleli takové blbosti, zkoušeli jsme házet auty a najednou se všichni divili, že to dokážu hodit až před bránu, a tak se ze mě stal autový specialista,“ říká Sadílek, který si však na tréninku auty nepřidává.

„Myslím, že to není potřeba trénovat. Já to mám vyzkoušené, že to hodím daleko, takže to není tak, že bych si po tréninku dal ještě dvacet autů. Možná to od fotbalisty zní divně, ale je pravda, že rukama se ten míč směřuje do konkrétního místa přeci jen lépe. Je to daleko přesnější. Pro nás je to další standardka a je dobře že z toho těžíme,“ pokračuje Sadílek, jehož dlouhý aut předcházel úvodní brance Petra Reinberka v Olomouci, kde Slovácko nakonec zvítězilo 3:0.

„Ty tři body se z Olomouce poslední dobou nevozily, takže jsme rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. První poločas nebyl z naší strany dobrý, Olomouc na nás byla dobře připravená, něco jsme si řekli v kabině a druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Nakonec z toho bylo vítězství 3:0,“ vysvětluje odchovanec Slovácka. V nadcházejícím ligovém kole zamíří Slovácko do Slezska, kde v neděli změří síly s Karvinou, která se potýkala s covidovou nákazou.

„Měla by to pro nás být výhoda, přeci jenom jsme rozehraní. Ale možná jim to paradoxně může i pomoct. Měli špatné výsledky, došlo tam ke změně trenéra. Nevíme přesně, jak to měli s trénováním, kolik jich bylo nakažených, a jak dlouho byli úplně bez tréninku, nebo jaké měli průběhy, takže je to nečitelné. My to hlavně nesmíme podcenit. Sami jsme to zažili na jaro, kdy jsme hráli doma s Baníkem a bylo to tehdy hodně o morálce. Od šedesáte minuty jsme to dohrávali silou vůle, ale zvládli jsme to,“ vzpomíná Lukáš na jarní pocovidové vítězství.

„Pokud budeme hrát tak jak v posledních zápasech, kdy jsme ten náš výkon stupňovali a dokázali soupeře zatlačit až před jejich šestnáctku, tak bychom je, vzhledem k jejich tréninkovému a hernímu výpadku, mohli uštvat. Ale jak jsem říkal, my to v žádném případě nesmíme podcenit a myslet si, že nám to spadne do klína zadarmo. Karviná body potřebuje, budou jezdit po zadku, takže oni na hřišti nechají všechno, a i v tomto je musíme předčit,“ dodává Lukáš Sadílek.

Utkání 14. ligového kola mezi Karvinou a Slováckem se odehraje v neděli 7. listopadu od 15:00 hod.

Zmíněný hráč:
Lukáš Sadílek Lukáš Sadílek