Zajímavosti ze zápasů s Karvinou. Věděli jste, že...

hp47prbo50pz62r

Věděli jste, že… Všech posledních šest zápasů skončilo vítězstvím Slovácka v poměru 2:0. Čtyři zápasy se odehrály v Uherském Hradišti, dva v Karviné.

• Slovácko sehrálo s Karvinou jen jedenáct prvoligových duelů. Do pátého zápasu padly ve čtyřech duelech jen tři branky. V posledních sedmi zápasech bylo vstřeleno patnáct gólů.
  • Na žluté karty vede Karviná 28:16, nejvíce žlutých karet viděli Daníček a Divíšek ze Slovácka a to tři karty. V karvinském dresu je největším hříšníkem Janečka se dvěma žlutými. Jan Kalabiška viděl dvě žluté, po jedné v Karviné a jednu v bílém dresu Slovácka. Vyloučený byl Divíšek ze Slovácka. Stalo se v zápase 20. října 2019 v Karviné, když v 70. minutě uviděl druhou žlutou kartu. V tomto duelu nastoupili proti sobě bratři Jakub Šašinka za Karvinou a Ondřej Šašinka za Slovácko. Oba dva obdrželi žlutou kartu. Další statistiky jsou již ve prospěch Slovácka. Na přesné střely vede 59:35 a na střely mimo branku 57:38. I v rozehrávání rohových kopů je aktivnější Slovácko, a to v poměru 64:47.
  • Slovácko drželo neprůstřelnost v délce 285 minut, ale ta už byla překonaná. Momentálně drží Slovácko neprůstřelnost s Karvinou v délce 558 minut a každou další minutou bude tato série narůstat. To Karviná v obdobné statistice zaznamenala sérii o délce 332 minut.
  • Karviná vstřelila své tři branky vždy ve druhém poločase. To Slovácko bylo v první půli úspěšné osmkrát a po přestávce skórovalo sedmkrát.
  • Ve třech duelech sezóny 2018/2019 vedlo mužstva pět trenérů. V záři 2018 seděli na lavičkách karvinský Nádvorník a slovácký Kordula. V únoru 2019 šéfovali Svědík s Hrnčárem. Je jistě zajímavé, že trenéři Svědík a Hrnčár dosedli na lavičky svých klubů ve stejný den a to 24. listopadu 2018, kdy se hrálo 16.kolo. V nádstavbové části, v květnu 2019, zachraňoval domácí Slovácko opět Svědík, ale na lavičce hostů seděl Straka, který vystřídal Hrnčára po prohře s Bohemians 0:3 ve 24. kole. Stejná dvojice Svědík i Straka se potkala i na podzim, kdy Slovácko opět vyhrálo 2:0, tentokrát v Karviné.
  • Předchozích jedenáct duelů pokaždé rozhodoval jiný rozhodčí. Byli to arbitři: Berka, Cieslar, Franěk, Hrubeš, Královec, Lerch, Orel, Proske, Pechanec, Příhoda a Rejžek. Také dvanáctý duel bude řídit jiný sudí. Rozhodovat bude Ladislav Szikszay, který ve F:L odřídil zatím jen pět zápasů. V těchto duelech vždy zvítězili domácí. Tak věřme, že Slovácko tuto bilanci změní.
  • Ve vzájemných duelech bylo nařízeno šest pokutových kopů. Pět bylo ve prospěch Slovácka. Všechny zahrával Vlastimil Daníček a pokaždé byl úspěšný. Naopak karvinský Michal Papadopulos branku minul a tak 16. ledna 2021 Slovácko neinkasovalo a zvítězilo 2:0.