Vyrovnání v 93. minutě a dvě trefy v prodloužení. Slovácko postoupilo do čtvrtfinále MOL Cupu!

l3w57c0839d5h2r

Slovácko se během jednoho týdně podruhé utkalo s Karvinou. Po nedělní ligové remíze 2:2 v Karviné se oba celky utkaly v osmifinále poháru a stejně jako v Karviné i tentokrát Slovácko prohrávalo, ale dokázalo vyrovnat a v prodloužení přidalo dvě branky a postoupilo do jarního čtvrtfinále.

Slovácko vstoupilo do zápasu aktivně a stejně jako v Karviné diktovalo tempo hry a vytvářelo si i šance. Jenže Holzer, Cicilia a ani Daníček skórovat nedokázali, a tak ve 24. minutě přišel blesk z čistého nebe, když se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Šindelář, který poslal hosty do vedení.

Festival neproměněných šancí pokračoval i v následujících minutách, ale šance Cicilia, a taky Hofmanna zůstaly nevyužity.

Stejný scénář přinesl i druhý poločas, ve kterém Slovácko tlačilo, ale dlouho se nedokázalo prosadit přes pozornou obranu Karviné, která navíc hrozila z nebezpečných protiútoků. Když už to vypadlo, že Slovácko ani jednu ze čtrnácti střel nepřetaví v branku, tak přišla 93 minuta utkání a přesný centr Daniela Holzera, který přetavil ve vyrovnání Václav Jurečka.

Slovácko v prodloužení ještě více přitáhlo šrouby a přidalo další dvě branky. Nejprve ve 105. minutě prodloužení poslal Slovácko do vedení přesnou hlavičkou Cicilia, aby ve 109. minutě vytáhlý útočník z Curacaa proměnil pokutový kop po faulu na Ondřeje Šašinku.

Slovácko tak v osmifinále poháru porazilo Karvinou v prodloužení 3:1 a v jarní části soutěže si zahraje čtvrtfinále MOL Cupu.

1.FC SLOVÁCKO - MFK KARVINÁ 3:1
Branky: 90+3. Jurečka, 105. Cicilia, 109. Cicila (pen.) – 24. Šindelář
Karty:   98. Reinberk (SLO) – 82. Durosinmi (KAR), 87. Túlio (KAR)

1.FC SLOVÁCKO: Bajza – Tomič (60. Reinberk), Kadlec, Hofmann, Kalabiška (113. Divíšek) – Navrátil (61. Jurečka), Sadílek, Daníček (60. Petržela), Havlík, Holzer (113. Šimko) – Cicilia.

MFK Karviná: Bolek – Mikuš, Eduardo, Šindelář, Šehić (74. Dramé) – Stropek (102. Buchta), Qose (75. Křapka) – Čmelík (58. Jurásek), Nešický(75. Durosinmi), Marco Túlio – Svoboda (65. Zych).