Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Daniel Holzer (78. Michal Tomič), Marek Havlík, Lukáš Sadílek, Milan Petržela (68. Jan Navrátil), Michal Kohút (63. Vlastimil Daníček), Jan Kalabiška, Václav Jurečka (78. Rigino Cicilia)

Sestava soupeře – Sparta Praha

Florin C. Nita, Lukáš Štětina, David Hancko, Filip Panák, Tomáš Wiesner (21. Andreas Vindheim), David Pavelka, Ladislav Krejčí ml. (59. Bořek Dočkal), Ladislav Krejčí st. (59. Michal Sáček), Martin Minchev (46. Matěj Pulkrab), Adam Hložek, Lukas Haraslin (79. David Moberg Karlsson)

kxbtc2ot1ifsz2r

Slovácko pokračuje v domácí jízdě, tentokrát se mu podařilo zvítězit nad Spartou. Modro-bílí vyhráli v poměru 4:0. V prvním poločase poslal domácí do vedení Kalabiška, na kterého navázal Jurečka. Ve druhé půli zvýšil na 3:0 Holzer a o poslední branku se postaral střídající Cicilia.

Utkání mělo slavnostní zahájení, při kterém převzal rekordman samostatné české soutěže Milan Petržela z rukou majitele Zdeňka Zemka ocenění za 437 ligových startů.

58xrohj1yesz2r

Proti Slovácku nastoupila Sparta posílená o uzdravené hráče. Hosté měli první šanci, ale Minčev mířil nad. Slovácko se dostávalo do šancí, ale více Nitu v prvních minutách neohrozilo. Následně po čtvrthodině hry po nádherné kombinaci Kohút našel nadýchaným centrem Jana Kalabišku, který hlavou zatloukl míč do branky.

kxi511fu3xdsz2r

Slovácko pokračovalo v koncentrovaném výkonu a dominovalo hře. Dobrý výkon lemovaly šance, ale žádná neměla vyloženě gólové parametry. Až v závěru půle Reinberk vyslal do brejku Václava Jurečku, který v souboji přetlačil Štetinu a prostřelil nádhernou ranou Nitu.

obagvh3j4xdsz2r

Po pauze se Sparta snažila přidat na důrazu a získat kontrolu nad hrou, ale nebyla úspěšná. Petržela se pokusil střelou z dálky ozdobit svůj rekordní start, ale branku rozhozeného Nity minul. Po něm měl šanci Daniel Holzer, a ten už byl úspěšný. Opět vyhrál souboj se Štetinou a propálil bezmocného brankáře.

mssqk9v75xdsz2r

V závěrečné čtvrtině utkání přibývalo osobních soubojů, ale šohaji bez větších potíží kontrolovali hru. Otevřená obrana Sparty nabízela okénka pro brejky, ty ovšem většinou končily ve vápně, což Slovácko mrzet nemuselo.

Na závěr velmi vydařeného utkání naopak ještě udeřil střídající Rigino Cicilia, který se uvolnil před vápnem, obhodil obránce a zamířil přesně k tyči. Vítězstvím se Slovácko posunulo bodově k Plzni a Slavii, kterou ovšem čekal ještě večerní zápas.