Vojtěch Vorel, Benjamin Colic (90. Michal Škoda), Martin Sladký, Martin Králik, Lukáš Skovajsa, Jakub Hora, Patrik Čavoš (64. Matěj Valenta), Mick van Buren, Ondřej Mihálik (64. Jonáš Vais), Matej Mršić (46. Emmanuel Tolno), Fortune Akpan Bassey (90. Petr Javorek)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk (88. Filip Vecheta), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Marek Havlík, Lukáš Sadílek (88. Ondřej Šašinka), Milan Petržela (75. Jan Navrátil), Michal Kohút (66. Vlastimil Daníček), Daniel Holzer (75. Michal Tomič), Václav Jurečka

cdbqkxu31gzp83r

Slovácko v 16. ligovém kole prohrálo v Českých Budějovicích 2:3, když neudrželo vedení 2:0. Za Slovácko se trefil Jan Kalabiška a Lukáš Sadílek.

Slovácko v prvním poločase na půdě Českých Budějovic dominovalo a domácí ohrozili branku Slovácka pouze střelou Basseye, kterou však zlikvidoval Filip Nguyen.

Vedoucí branka Slovácka přišla v 19. minutě, kdy Petr Reinberk poslal míč z křídla až ke koncové lajně, odkud odcentroval Lukáš Sadílek. Na malém vápně byl nejdůraznější Jan Kalabiška, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Vorla.

Ve 24. minutě mohlo Slovácko vstřelit další branku, když by v pokutovém území zfaulován Daniel Holzer a sudí odpískal, pokutový kop. Míč si postavil Václav Jurečka, ale domácí gólman jeho střelu vyrazil nad břevno.

Nad břevnem domácí branky skončila i hlavička Stanislava Hofmanna, který si ve 34. minutě vyskočil na centr Lukáše Sadílka. Brankou pak neskončilo ani zakončení Milana Petrželi a následně Michala Kohúta v samotném závěru prvního poločasu.

Jak Slovácko zakončilo poločas první, tak v něm pokračovalo i ve druhé půli a po několika závarech se prosadil Lukáš Sadílek, který vystřelil z hranice velkého vápna a i když domácí gólman střelu vyrazil, tak míč přeci jen zapadl za jeho záda.

Když pak v 69. minutě uviděl domácí Jakub Hora červenou kartu za zákrok na Jurečku, tak nic nenasvědčovalo tomu, že by se průběh utkání mohl změnit. Bohužel opak byl pravdou a domácí tým v oslabení zjednodušil hru a vyrážel k rychlým brejkům.

Kontaktní branka na 1:2 přišla v 72. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Valenta, jehož hlavička skončila s pomocí břevna za zády bezmocného Nguyena.

Slovácko mohlo své vedení pojistit nejprve po zakončení Kalabišky, kterého vychytal Vorel a následné zakončení Jurečky mířilo pouze do tyče.

V závěru pak přišla studená sprcha, když se oslabené Dynamo dostalo dvakrát do brejkové situace a v 82. minutě Bassey nejprve vyrovnal a o tři minuty později opět Bassey šel sám na gólmana Nguyena, kterého propálil přesnou střelou k tyči.

Otřesené Slovácko si v rozkouskované hře již nedokázalo vytvořit šanci na vyrovnání a v 16. ligovém kole prohrálo v Českých Budějovicích 2:3.