Petr Reinberk: Snad nám ta facka pomůže. Je velká škoda, že na Plzeň nemůže plný dům

4nt1xyle76uof3r

I v Českých Budějovicích se Petr Reinberk zapojoval do ofenzivy a posílal do pokutového území nebezpečné centry. Slovácko na jihu Čech dvacet minut před koncem vedlo 2:0 a ani on si nedokáže vysvětlit, co se na stadionu v Českých Budějovicích stalo, že Slovácko odjíždělo bez bodu.

„V první půli jsme hráli dobře, měli jsme šance, ale nedali jsme penaltu. Myslím si, že poločas měl být vyšším rozdílem. Ale vstup do druhého poločasu byl podobný navázali jsme na první půli, měli jsme zápas absolutně pod kontrolou, přidali druhou branku a nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco mohlo pokazit. Domácím navíc vyloučili hráče, vše nám hrálo do karet a pak přišel ten zkrat,“ popisuje Reinberk, který přiznal, že hororových dvacet minut z posledního utkání z hlavy ještě nedostal.

„Hodnocení utkání s videem máme dnes, takže pořád to v hlavě mám, ale doufám, že dnes si to definitivně rozebereme, už to bude za námi a nebudeme se k tomu v hlavě vracet. Věřím, že když už jsme to tak pokazili, tak to bude facka, která nám nakonec pomůže,“ pokračuje odchovanec Slovácka a vyhlíží utkání s Viktorií Plzeň.

„Vyhráli v posledním zápase 6:0 nad Bohemkou, takže určitě je tam pohoda, ale myslím si, že když se dobře nachystáme, tak to můžeme zvládnout. Je jenom škoda, že se to utkání bude hrát s omezenou diváckou kapacitou. V zápase se Spartou nám fanoušci připravili opravdu výbornou kulisu, byl to svátek fotbalu, ale nedá se nic dělat, musíme se s tím smířit, dobře se nachystat a snad nás alespoň ta tisícovka požene k vítězstvím,“ přeje si Reinberk.

Jestli je pro Slovácko lepší kvalitnější soupeř, který chce hrát otevřený fotbal, než soupeř, který pouze brání a čeká na brejky, nechce obránce Slovácka porovnávat.

„My chceme vyhrát každé utkání a je jedno, jestli hrajeme proti Spartě, nebo Budějovicím. Akorát teď se nám to nepodařilo, kdy jsme si to pokazili poslední dvacetiminutovkou, ale v této sezóně jsme již dokazovali, že je jedno jestli hrajeme s týmem z popředí tabulky, nebo ze spodu, měli jsme šňůru zápasů, ve které jsme dokázali, že můžeme porazit kohokoliv.“ Dodává Reinberk.

Utkání 17. ligového kola mezi Slováckem a Viktorií Plzeň se odehraje v neděli 5. prosince od 18:00 hod. na městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Zároveň připomínáme, že Vzhledem k vládním nařízením z důvodů zhoršené epidemické situaci v České republice se změnila pravidla pro pořádání sportovních akcí, aktuálně podle opatření ministerstva zdravotnictví může v tuto chvíli sportovní akce navštívit maximálně 1000 diváků.

1.FC Slovácko má v tuto chvíli na 2000 držitelů permanentních vstupenek, a tudíž není možné uspokojit všechny fanoušky. Na utkání s Viktorií Plzeň proto budou na stadion vpuštěni držitelé zakoupených permanentních vstupenek SPOLU DO POHÁRŮ z tribuny A a sektorů B3 a C4. Držitelé zakoupených permanentních vstupenek SPOLU DO POHÁRŮ z ostatních sektorů, budou v puštěni na domácí utkání s Jabloncem.

Zmíněný hráč: Petr Reinberk Petr Reinberk