Slovácko dohrávalo v deseti a dvakrát inkasovalo z penalty. I tak veze bod za remízu 2:2

Sestava domácích – Hradec Králové

Vilem Fendrich, Jan Mejdr, František Čech, Jakub Klíma, Jan Král, Filip Novotný, Dominik Soukeník, Petr Kodeš (64. Jakub Rada), Daniel Vašulín, Erik Prekop, Adam Vlkanova

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Marek Havlík, Lukáš Sadílek (73. Jan Navrátil), Milan Petržela (73. Rigino Cicilia), Vlastimil Daníček, Daniel Holzer (66. Michal Tomič), Václav Jurečka (90. Michal Kohút)

7zwgz7v838zly3r

Slovácko v posledním venkovním zápase roku 2021 zajíždělo stejně jako minulý rok do Mladé Boleslavi, kde hraje své domácí zápasy Hradec Králové. Slovácko dohrávalo v deseti a dvakrát inkasovalo z penalty. I tak s Hradcem Králové remizovalo 2:2.

Hradec vstoupil do utkání sebevědomě a byli to právě domácí, kteří v úvodu utkání působili mnohem aktivnějším dojmem. Slovácko naopak bylo nepřesné a hráčům chyběl na kopačkách klid.

Domácí měli i několik náznaků šancí, ale obrana Slovácka k zakončení domácí tým nepouštěla. Naopak s postupem času se výkon hráčů v modrých dresech zlepšoval a ve 24. minutě měl úvodní branku utkání na kopačce Václav Jurečka. Jeho tečovaná střela však mezi třemi tyčemi neskončila.

Domácí se dostali ke střele ve 31. minutě, ale zakončení Čecha ze střední vzdálenosti skončilo nad břevnem.

Slovácko se dočkalo vedoucí branky ve 36. minutě, kdy se míč dostal k Petrželovi, který našel volného Václava Jurečku, který propasíroval míč za Fendrichova záda a Slovácko vedlo v Mladé Boleslavi 1:0.

Před poločasem se ještě dostal k zakončení Milan Petržela, ale stejně jako v případě domácího Čecha mířil míč pouze nad břevno, a tak oba týmy zamířili do šaten za stavu 0:1.

Začátek druhého poločasu přinesl velkou šanci domácích na vyrovnání, když Vlkanova vyslal přesnou přihrávkou do úniku Vašulína, který šel sám na gólmana, ale Filip Nguyen jeho šanci fantasticky vychytal.

Komplikace pro Slovácko přišla v 61. minutě, kdy byl po centru Vlkanova a souboji Reinberka s Novotným vyloučen obránce Slovácka a následoval pokutový kop pro domácí. Filip Nguyen sice penaltovou střelu vyrazil, ale na následnou dorážku již nedosáhl.

Hradec mohl v přesilovce, o několik minut později, udeřit i ze hry, ale naštěstí pro Slovácko Vlkanova po centru Prekopa trefil pouze boční síť.

Radost domácích přeci jen přišla a to v 80. minutě, kdy ve vápně proběhl souboj Tomiče s Vlkanovem a  i když to vypadalo, že domácí hráč fauloval právě Tomiče, tak sudí podruhé v zápase nařídili pokutový kop pro domácí. K penaltě se postavil Jakub Rada, který poslal míč přesně k tyči.

Slovácko nesložilo zbraně a v 83. minutě i v oslabení srovnalo. Michal Tomič odcentroval z pravé strany a jeho nabídku si ve vápně našel Václav Jurečka, který se uvolnil a nekompromisní pumelicí pod břevno překonal Fendricha.

Další branky se již diváci na stadionu nedočkali, a tak Slovácko remizovalo s Hradcem Králové 2:2.