Ibrahim Aldin: Přípravu s A-týmem si užívám. Je to náročné, ale velká zkušenost

bfeg0cko7twil5r

Do přípravy s ligovým týmem se zapojilo několik talentovaných hráčů z Juniorského týmu. Jedním z nich je i devatenáctiletý záložník Ibrahim Aldin, který v podzimní části MSFL zaznamenal v 16 zápasech 7 branek. Talentovaný hráč s exotickým jménem si nyní užívá přípravu s ligovými hráči.

„Narodil jsem se v České republice, ale rodiče pocházejí z Iráku a do České republiky přišli studovat v osmdesátých letech a už tady zůstali. S fotbalem jsem začínal v Brně v klubu Moravská Slavia ve čtyřech letech a přivedl mě k němu taťka. Následně jsem v šesti letech přestoupil do Zbrojovky Brno, kde jsem byl až do minulého léta, kdy jsem přestoupil do Slovácka. Teď si užívám přípravu s ligovým A-týmem a udělám vše proto, abych se v kabině A-týmu udržel,“ říká Ibrahim Aldin, který přiznává, že skok mezi MSFL a ligou je citelný.

„Pro mě určitě výborná zkušenost. Můžu se učit od velkých osobností, hráčů s velkým množstvím zkušeností, jako je Michal Kadlec nebo Milan Petržela. Určitě je to oproti mládežnickému fotbalu úplně jiná úroveň. Snažím se tomu co nejlépe přizpůsobit a držet se pokynů od pana trenéra Svědíka. Tréninky jsou opravdu hodně náročné, ale snažím se to plnit a jsem vděčný, že tady můžu být,“ pokračuje Aldin, který by se rád v kádru ligového týmu udržel.

„Mým nejbližším cílem je udržet se v kádru a hrát první českou ligu. Pak samozřejmě mám i vzdálené cíle a sny. Jednou bych chtěl hrát třeba v Anglii, ale k tomu mě čeká ještě dlouhá cesta plná tvrdé práce. Mým vzorem je pak Cristiano Ronaldo. Hlavně tím, jak pracuje, jak si věří a svou mimořádnou kvalitou, kterou potvrzuje i ve svých letech. Oblíbeným týmem je pak Real Madrid,“ popisuje Aldin, který pracuje na svých přednostech i nedostatcích.

„Nedostatků je samozřejmě mnoho a snažím se na nich stále pracovat. Bránění, přepínání z ofenzivy do defenzivy, obecně hlavně defenzíva a síla, to jsou v dnešním fotbale důležité atributy a snažím se na nich pracovat. Co se týče předností, tak si myslím že mám dobrou střelu a obecný přehled na hřišti, ale určitě to může být lepší, což vidím teď v přípravě s A-týmem, všechno je mnohem rychlejší a nemám tolik času, musím mít méně dotyků s míčem, takže je stále na čem pracovat,“ vysvětluje Aldin, který se v nabitém programu snaží volný čas trávit s rodinou.

„Rád si ve volném čase zahraji jakýkoliv sport. Vyloženě koníček nebo zálibu nemám, ale nyní, když jsem v Hradišti a máme nabitý program, tak když mám příležitost, tak jsem rád, že trávím čas s rodinou v Brně,“ dodává Ibrahim Aldin.