Michal Kadlec: Jaká byla příprava se ukáže, až podle výsledků v lize

1ts1wxyac9ef6r

Slovácko v posledním přípravném zápase nestačilo na slovinský NK Domžale, se kterým prohrálo 1:3. „Nejsme s výsledky spokojení, ale důležité bude, jak se nám bude dařit v lize,“ říká kapitán Michal Kadlec.

„První poločas byl vyrovnaný, ale dostali jsme branku přímo z rohu, což by se nemělo stávat. Podařilo se nám vyrovnat, ale měli jsme tam ztráty a dostali na 1:2. Teď máme takové období, kdy dostáváme branky ze všeho a naopak na gól se velmi nadřeme. Z tohoto hlediska na tom musíme ještě zapracovat.,“ říká po generálce Kadlec, který následně zhodnotil soustředění v chorvatském Umagu celkově.

„Výsledky zápasů rozhodně nejsou podle našich představ. Chtěli jsme vyhrávat a nedostávat tolik gólů. S tím určitě spokojení být nemůžeme. Co se týče trénování, tak jsme rádi, že jsme mohli trénovat na normální trávě. Na soustředění jsme poctivě potrénovali a přeci jen ještě nejsme tolik vyladění, což doženeme teď v týdnu. Měli jsme i tady náročné tréninky a možná jsme v těch zápasech měli těžší nohy,“ pokračuje Kadlec, který si je vědom faktu, že příprava se bude hodnotit až zpětně podle výsledků v ligové soutěži.

„Už jsem těch příprav zažil spoustu a důležité to bude příští týden. Můžete v přípravě všechno prohrát, a když si to zanalyzujete, zapracujete na tom a v lize to zvládnete, tak si na výsledky v přípravě nikdo ani nevzpomene. A naopak můžete v přípravě všechno vyhrát, pak přijde liga a dařit se přestane, takže celkově přípravu budeme hodnotit až s odstupem času,“ dodává Michal Kadlec.