Vladislav Levin: Vím do čeho jdu. Fotbal a tvrdou práci mám rád

upseo6xp5orx6r

Před startem jarní části soutěže posílil tým záložník Vladislav Levin, který naposledy působil v týmu Bohemians Praha 1905. Nepřichází však do úplného neznáma. Pod vedení Martina Svědíka a části realizačního týmu již v minulosti působil.

„Byl to jeden z faktorů, které rozhodly o mém příchodu na Slovácko. Trenéra Svědíka jsem poznal jako náročného a pracovitého trenéra a jeho práce se mně zalíbila. Troufnu si říct, že máme i podobný přístup k fotbalu. Maximální náročnost a oddanost fotbalu,“ říká Levin, který práci trenéra sledoval i poté, co se jejich cesty rozdělily.

„Zajímal jsem se o to, jak se mu daří a vnímal jsem, jak pod ním Slovácko roste. Z průměrného ligového celku se stal pod jeho vedením přední klub české ligy. Vím, že v loňské sezóně si vyzkoušeli evropský pohár a v duelu s Plovdivem jsem mu fandil,“ prozrazuje odchovanec moskevského Dynama, který se vydal do Česka, kde hraje již šestou sezonu.

„Tehdy jsem byl v kádru A-týmu Dynama Moskva. Moc herních příležitostí jsem v něm však nedostával. Když mně bylo těch jednadvacet let, tak jsem vyhodnotil, že už jsem ve věku, kdy potřebuji pravidelně hrávat. Přišla nabídka z Mladé Boleslavi, která měla tehdy ambice na evropské poháry a je to také přední klub Česka,“ vrací se Levin do roku 2017. Po angažmá v Mladé Boleslavi, Jihlavě a v týmu Bohemians Praha 1905 nyní přestoupil na Slovácko.

„Zatím bylo pár tréninků, ale i když byly hodně intenzivní, tak jsem se cítil dobře. Myslím, že po kondiční stránce nebude žádný problém. Navíc s každým tréninkem se to bude zlepšovat. Jsou tady velice kvalitní fotbalisté. To jsem věděl už když jsem proti nim nastupoval a teď si to při společných trénincích jen potvrdil.“ říká Levin, který zatím neměl možnost projít si město, které je mnohem menší než jeho rodná Moskva.

„Samozřejmě, že už srovnání dvacetimilionové Moskvy s Prahou je velký skok. A skok do Uherského Hradiště je ještě větší. Já to ale beru tak, že na Slovácku bude větší prostor soustředit se jen na fotbal a já mám fotbal a tvrdou práci rád,“ dodává Vladislav Levin.