Penaltové drama v Olomouci nakonec přineslo postup do semifinále MOL Cupu

pofainmc4hnk17r

Čtvrtfinále poháru MOL Cupu mezi olomouckou Sigmou a Slováckem nakonec nabídlo penaltové drama, po kterém do semifinále postoupilo Slovácko. 

V prvním poločase byla od obou týmů k vidění spousta nepřesností, a většina šancí končila v předfinální fázi. 

Největší šance prvního poločasu přišla ve 14. minutě kdy si na průnikovou přihrávku naběhl Daniel Holzer, ale jeho střelu vytěsnil gólman Stejskal.

Podobný obrázek byl k vidění i ve druhém poločase. Zajímavá situace pro Slovácko se zrodila v 63. minutě, kdy Daniel Holzer hledal v pokutovém území Petrželu, který však v rychlosti nedokázal míč umístit za Stejskalova záda. 

Na druhé straně Jan Navrátil přiťukl míč do pokutového území, kde číhal Pablo Gonzalez, který však branku minul. 

O osudu utkání mohla rozhodnout 86. minuta, kdy po souboji v pokutovém území sudí odpískal pokutový kop. Míč si postavil Gonzalez, ale Filip Nguyen jeho střelu vytěsnil. 

V prodloužení mohl nejprve skórovat Filip Vecheta po centru Havlíka, ale domácí obránce byl u míče o chloupek dříve. Následně se u pravé lajny uvolnil Juroška, který vysunul Vechutu, který byl v pokutovém území faulován. Následné zahrávání pokutového kopu na sebe vzal Vlastimil Daníček, kterého však vychytal gólman Stejskal. 

Neproměněná penalta mohla Slovácko mrzet ve 109. minutě, kdy po závaru před pokutovým územím zakončoval Breite, jehož střela jen těsně minula pravou tyč.

O postupu nakonec rozhodly pokutové kopy. Filip Nguyen dva pokusy domácích zlikvidoval a za Slovácko se trefil Daníček, Levin, Havlík a Vecheta.