Filip Vecheta: Moc pěkný fotbal to nebyl ani z jedné strany. Teď se musíme nachystat na derby

ih8481fobb5c7r

Na Slavii nastoupil v průběhu druhého poločasu a vstřelil svou první ligovou branku. Do nedělního utkání nastoupil Filip Vecheta proti sešívaným v základní sestavě a rval se jako lev, střelecky se však ani on a ani jeho spoluhráči prosadit nedokázali.

„Moc pěkný fotbal to nebyl ani z jedné strany. Bylo to spíš o bojovnosti a odražených míčích. Nakonec rozhodla jedna šance Slavie před koncem prvního poločasu a my jsme do šatny inkasovali. Škoda, že jsme si nevytvořili nějakou šanci ke vstřelení gólu,“ vrací se k nedělnímu souboji Vecheta.

„Snažil jsem se uhrát co nejvíc balónů a pomoct tím týmu, ale úplně nebylo z čeho vstřelit branku. Alespoň jsem se to snažil odpracovat. Cítili jsme šanci, že po dvou prohrách Slavie bychom  v zápase mohli uspět, ale i my jsme se museli obejít bez některých hráčů,“ pokračuje talentovaný útočník Slovácka, kterého mrzelo, že utkání mohla sledovat pouze tisícovka diváků.

„Je to samozřejmě škoda. Už jsme si na to sice tak nějak zvykli, ale tomuto zápasu by slušel plný dům. Zájem by byl, ale bohužel vládní nařízení to neumožnila. S větší podporou to zase mohlo vypadat jinak, ale tak to bohužel kvůli koronaviru je a s tím nic nenaděláme,“ krčí Vechta rameny a vyhlíží derby ve Zlíně, kde již na tribunách může být až polovina kapacity stadionu.

„Derby ve Zlíně přitáhne pozornost celého regionu navíc dochází k rozvolnění, takže na utkání se dostane víc fanoušků a zápas bude mít určitě odpovídající kulisu. Vnímám to jako jedno z největších derby v lize. Mezi fanoušky je velká rivalita a my si uvědomujeme, jak je to pro naše fanoušky důležité,“ pokračuje Vechta. Utkání ve Zlíně bude souboj dvou týmů na opačném pólu tabulky, nicméně Filip Vecheta si moc dobře uvědomuje rčení, že derby nemá favorita.

„V žádném případě nemůžeme toto utkání podcenit. Samozřejmě tyto derby bývají specifické a o to poctivěji se na soupeře musíme připravit. Rozhodně pojedeme do Zlína s cílem uspět a přivézt si tři body. Zadarmo to ale určitě nebude,“ dodává Vecheta.

Zmíněný hráč: Filip Vecheta Filip Vecheta

Fotogalerie – 21. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 0:1