Matej Rakovan, Martin Cedidla, Lukáš Vraštil, Václav Procházka, Robert Matejov, Cheick Oumar Conde, Robert Hrubý (90. Jakub Kolář), Youba Dramé (72. Adam Hloušek), David Tkac, Jakub Janetzký (63. Vukadin Vukadinovic), Antonín Fantiš (72. Lamin Jawo)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen (34. Tomáš Fryšták), Petr Reinberk, Vladislav Ljovin (78. Stanislav Hofmann), Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Lukáš Sadílek, Michal Kohút (10. Ondřej Šašinka (78. Rigino Cicilia)), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Daniel Holzer (78. Michal Tomič), Václav Jurečka

1w7ely6n27yck7r

Slovácko v krajském derby prohrálo ve Zlíně 0:1. O osudu utkání rozhodla standardní situace z 82. minuty, kdy Cedidla procedil míč za záda Tomáše Fryštáka.

V prvním poločase se oba týmy soustředily zejména na opatrnost a šance končily před pokutovým územím. Za zmínku tak stála pouze střela Condeho, která však skončila v rukavicích Filipa Nguyena.

Bohužel Slovácko muselo v prvním poločase hned dvakrát nuceně střídat. Již v 10. minutě musel odstoupit Michal Kohút, který si poranil kotník a po půlhodině se zranil rovněž gólman Nguyen, který musel být následně vystřídán.

Zdravotníci Slovácka pak museli zasahovat i při poranění hlavy Šašinky, kterému přibylo několik stehů, ale v utkání nakonec pokračoval. V prvním poločase se diváci na stadionu branky nedočkali a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhém poločase přeci jen přibylo zajímavých šancí. V 57. minutě Tomáš Fryšták vyběhl proti nákopu soupeře až mimo pokutové území, ale u míče byl první David Tkáč, který se snažil gólmana Slovácka přeloboval. Míč kontrolovaný Vlastimilem Daníčkem však skončil vedle levé tyče.

Na druhé straně přišla obrovská příležitost Slovácka, když Václav Jurečka dostal ideální míč za obranu a postupoval do pokutového území Zlína. Místo zakončení však přišla přihrávka na pokrytého Marka Havlíka a z velké šance, tak nebylo nic. Když už Slovácko dokázalo skórovat, tak vylétl praporek pomezního rozhodčího a gólová radost tak měla jen jepičí život.

Domácí Zlín zazvonil na brankovou konstrukci v 73. minutě, kdy po úniku zakončoval David Tkáč, ale jeho střelecký pokus skončil pouze na břevně.

O osudu utkání tak rozhodla 82. minuta, kdy Hrubý poslal do pokutového území na první pohled přetažený centr, ale Martin Cedidla nakonec míč hlavou procedil za záda Tomáše Fryštáka.

Další komplikace pro Slovácko přišla v 84. minutě, kdy došlo k faulu Michala Tomiče na Condeho. Po zásahu technologie VAR sudí Berka poslal Tomiče předčasně do sprch.

Slovácko v závěru vsadilo na jednu kartu, ale vážnější ohrožení domácí branky to nepřineslo, a naopak Zlín několikrát zahrozil z rychlých brejků. Slovácko tak prohrálo ve Zlíně 0:1.