Slovácko v posledních vteřinách otočilo výsledek utkání s Mladou Boleslaví a slaví výhru 2:1

kadlec
Slovácko Slovácko
2 : 1
Mladá Boleslav Mladá Boleslav

Statistiky zápasu

Góly

17. David Douděra – Mladá Boleslav

61. Václav Jurečka – Slovácko

90. Václav Jurečka – Slovácko

Žluté karty

53. Martin Rolinek – Mladá Boleslav

56. Stanislav Hofmann – Slovácko

88. Marek Suchý – Mladá Boleslav

90. David Šimek – Mladá Boleslav

Sestava domácích – Slovácko

Tomáš Fryšták, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec (19. Václav Jurečka), Jan Kalabiška (56. Filip Vecheta), Vlastimil Daníček, Milan Petržela (77. Josef Divíšek), Vladislav Ljovin, Lukáš Sadílek, Daniel Holzer (77. Ondřej Šašinka), Rigino Cicilia

Sestava soupeře – Mladá Boleslav

Jan Šeda, Martin Sladký, Marek Suchý, David Šimek, Dominik Preisler, Vojtěch Smrž (83. Ladislav Mužík), Michal Hlavatý (71. Samuel Dancák), David Douděra, Ewerton, (71. Filip Horský), Martin Rolinek (63. Jiří Skalák), Tomáš Ladra

Průběh zápasu

143wg1a82cugy7r

Zápas začal z obou stran bojovně a v prvních minutách žádná šance nepřišla. Poté byli o něco nebezpečnější hosté. Sladkého pokus ještě nebyl přesný, pak se ovšem hlavou ve vápně prosadil důrazný David Douděra.

Kvůli zdravotním potížím však muselo střídat kapitán Slovácka Michal Kadlec a do hry poslal trenér Svědík rovnou útočníka Václava Jurečku. Poslední čtvrthodina poločasu patřila Slovácku. Domácí si vytvořili soustavný tlak a obrázek hry dominancí připomínal podzimní výkony.

Z řady centrů na Ciciliu šance nevznikla. Část pasů do vápna nebyla příliš přesná. Gólová šance ale nakonec přišla, chvíli před poločasem se míč vykulil k Jurečkovi, ale hostující brankář jeho ránu zneškodnil.

Slovácko si snahu o vyrovnání přeneslo i do druhé půle, i když jako první hrozil hostující Ladra, kterého vychytal Fryšták. Ten náš tým podržel i podruhé proti ráně Ewertona, kterou vytěsnil mimo tři tyče. Z následující akce Slovácko prolomilo čekání na gól ze hry. Reinberk vystihl rozehrávku soupeře a poslal do šance Václava Jurečku, který se nemýlil.

Tlak se stupňoval a domácí šli pro vítězství. K několika zakončením se dostal Vecheta, největší měl po přihrávce Jurečky, ale mířil placírkou těsně nad. Boleslav hrozila spíše z protiútoků, ale naštěstí pro modro-bílé barvy těchto situací bylo poskrovnu.

Soustavné dorážení na mladoboleslavskou branku pak přineslo další ovoce v nastavení. Jeden z centrů do vápna mířil na Vechetu, kterého protihráč povalil k zemi a po zásahu VAR dostalo Slovácko šanci kopat penaltu. Václav Jurečka ji i s trochou štěstí proměnil a Slovácko bere první tři jarní body.