Lukáš Sadílek: Čeká nás nebezpečný soupeř. Věříme, že nás výhra s Boleslaví nakopne a utkání v Teplicích zvládneme

sadilek030322

Slovácko v neděli zajíždí do Teplic, kde se odehraje bitva dvou týmů, které v tabulce dělí 22 bodů. I když byl teplický klub po polovině soutěže na posledním místě, tak v letošním kalendářním roce Teplice ještě neprohrály a ze čtyř zápasů si připsali 10 bodů.

Slovácko naopak nevstoupilo do nového roku šťastně a střelecky se prosadilo až v sobotním zápase proti Mladé Boleslavi, kdy dvěma góly Václava Jurečky otočilo vývoj utkání s Mladou Boleslaví až brankou v poslední vteřině utkání.

„My jsme rádi, že se konečně otevřely stadiony a mohli jsme hrát před fanoušky. Myslím si, že právě to mohl být jazýček na vahách, že nás to v té poslední minutě nastavení dotlačilo k tomu, že jsme utkání zvládli a jsme za to rádi, protože to může být zlomový okamžik. Na góly jsme se natrápili a potřebovali jsme dát nějakou, byť ušmudlanou branku, aby se to protrhlo a věřím, že teď nám to půjde, jak nám to šlo na podzim,“ vrací se k poslednímu ligovému utkání záložník Lukáš Sadílek a vyhlíží náročné utkání v Teplicích.

„Přes zimu přivedli zajímavé hráče, posílili, stabilizovali se. Už na podzim jsme s nimi odehráli vyrovnaný zápas, kdy jsme vyhráli 3:2. Určitě to bude nebezpečný soupeř a uvidíme, jaké tam bude hřiště. My chceme potvrdit to, co jsme načali s Mladou Boleslaví a chceme najet na podzimní vlnu, kdy se nám dařilo vozit body z venku,“ přeje si Sadílek.

Slovácko čeká v březnu řada důležitých ligových zápasů, včetně toho pohárového, když se v semifinále utká s Hradcem Králové. V případě postupu by Slovácko hrálo finálový zápas doma proti pražské Spartě, která včera v dramatickém utkání postoupila do finále, když porazila Jablonec 4:3 v prodloužení.

„Zápas jsem sledoval, protože to pro nás je potenciální soupeř, ale my se hlavně musíme soustředit na naše semifinálové utkání v Hradci, protože hrát finále doma je obrovské lákadlo už pro ty lidi za to všechno, co tady teď poslední dvě sezony bylo, kdy se nám dařilo a nemohli jsme si tu euforii užívat společně na stadionu. Každopádně teď se soustředíme na ligové soupeře, a pak musíme zvládnout semifinále poháru,“ dodává Lukáš Sadílek.

Utkání 24. ligového kola mezi Teplicemi a Slováckem se odehraje v neděli 6. března od 15:00 hod. na teplických Stínadlech.  

Zmíněný hráč:
Lukáš Sadílek Lukáš Sadílek