Patrik Šimko: Všichni se na sobotu těšíme! Na atmosféru, bitvu o čtvrté místo i souboj nejlepších střelců

simko4

Slovácko čeká v sobotu atraktivní soupeř v podobě ostravského Baníku. Souboj dvou sousedů v ligové tabulce, kteří mají shodný počet bodů.

Slovácko nemělo ideální vstup do jarní části soutěže, ale v posledních dvou zápasech dokázalo naplno bodovat. Po domácí výhře nad Mladou Boleslaví si Slovácko dovezlo tři body i z Teplic.

„Byl to velmi kvalitní soupeř, který měl velmi dobrý vstup do jarní části soutěže. Věděli jsme, že jsou ve formě. Navíc se hrálo na horším terénu, ale byli jsme aktivnější, přehrávali jsme je, ale nedokázali jsme se v prvním poločase prosadit. Ve druhé půli jsme naštěstí vstřelili vedoucí branku, i když pak domácí měli na hřišti snad čtyři útočníky. Bylo to hodně soubojové utkání, které jsme naštěstí zvládli,“ vrací se k poslednímu utkání obránce Patrik Šimko vyhlíží očekávanou bitvu s Baníkem.

„Všichni se na to těšíme, protože bude určitě plný stadion a zápas bude mít určitě skvělou atmosféru. Přeci jen máme za sebou dvě sezony, které se často hrály bez diváků, nebo jen v omezeném počtu. Teď již nebude žádné divácké omezení, takže očekávám skvělou atmosféru,“ těší se Šimko a pořádnou kulisu, kterou umocňuje i fakt, že oba celky mají v tabulce stejný počet bodů.

„Je to souboj o čtvrté místo. Oba celky mají stejně bodů, takže je to velmi důležité utkání. Hrajeme doma a budeme chtít navázat na poslední dvě výhry. Fanouškům můžeme slíbit, že se na hřišti budeme bít o to, abychom utkání zvládli. Máme tady i kluky z Ostravy, pro které to určitě bude taky pikantní,“ pokračuje Šimko. Na podzim Slovácko v Ostravě zvítězilo 2:1 a v případě remízy, by tak Slovácko mělo s Baníkem lepší vzájemné utkání.

Takto my nepřemýšlíme. Do každého utkání vstupujeme s tím, že chceme vyhrát. Navíc po základní části bude následovat ještě nadstavbová část. Vyhráli jsme v Ostravě, takže budeme chtít vyhrát i doma. Samozřejmě mají kvalitní defenzivu, i když v nedávném zápase s Teplicemi dostali čtyři branky. Na druhou stranu o to větší pozor si na to teď dají. Nebezpečí je pak i v útoku, kde mají Almásiho, který dal v sezóně již dvanáct branek a je společně s našim Václavem Jurečkou na čele v tabulce střelců, takže další zajímavý souboj, který by si fanoušci v sobotu rozhodně neměli nechat ujít,“ dodává Patrik Šimko.

Utkání 25. ligového kola mezi Slováckem a Baníkem Ostrava se odehraje v sobotu 12. března od 15:00 hod. na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

STUPENKY

Vstupenky na utkání si můžete zakoupit na partnerských místech společnosti TICKET PORTÁL. Případně si můžete zakoupit eVstupenku. V den utkání budou pokladny otevřeny od 13:00 hod. Ceny vstupenek:

Tribuny B, C a D – 250 Kč
Tribuna A – není v prodeji
Sektor hostů (D4 a D5) – 250 Kč
Děti do 15 let (tribuny B a C) – 125 Kč

Zmíněný hráč:
Patrik Šimko Patrik Šimko