Zajímavosti ze zápasů s Bohemians Praha 1905. Věděli jste, že...

sumi

Věděli jste, že… Veliče Šumulikoski vstřelil Bohemians dvě branky, které od sebe dělilo dlouhých 134 měsíců! První branky dosáhl 1. června 2003 v 68. minutě a druhý gól vstřelil 2. srpna 2014 v 54. minutě. V obou zápasech svou brankou upravil průběžný stav utkání na 2:0 pro Slovácko.

• V posledních šestnácti zápasech bylo vstřeleno jen 28 branek, což je průměr 1,75 branky na jeden duel. Slovácko i Bohemians vstřelili po 14 brankách. Nejlepším střelcem těchto zápasů je slovácký kapitán Vlastimil Daníček a vršovický Jhon Mosquera, kteří vstřelili tři branky. Bohužel Daníčkovy zásahy přinesly Slovácku jen tři body za jednu výhru 1:0, další dvě branky vždy korigovaly soupeřovo vedení 2:0 a pečetily konečný stav s výsledkem 2:1 pro Bohemians.
  • Domácí vzájemný duel 10. března 2012 byl prvním zápasem trenéra Jozefa Webera na lavičce Klokanů, když vystřídal odvolaného kouče Medynského. Zápas vyhrálo Slovácko 3:2. Přestože Bohemians v té sezóně sestoupili, trenér Weber zůstal a s mužstvem se opět vrátil do nejvyšší soutěže.
  • Lukáš Hartig se dokázal trefit do sítě Slovácka dvakrát a tyto dvě trefy dělí téměř deset let. Nejprve skóroval 27. srpna 2000, když konečný výsledek zněl 1:1. Druhou branku přidal 7. srpna 2010 a byla to branka vítězná. Hrálo se v Edenu a Bohemians vyhráli touto brankou Hartiga 1:0.
  • V sezóně 2008/09 se oba kluby potkaly ve druhé lize. Bohemka ji vyhrála a v obou vzájemných zápasech neinkasovala ani jednu branku. Naopak Škoda dal dvě a jednu přidal Ibragimov. Za výhry 2:0 v Hradišti a 1:0 v Praze bral pražský klub šest bodů. Jarní duel hraný 9. května 2009 sledovala nejvyšší návštěva ve vzájemných zápasech. V Dolíčku se sešlo celkem 8094 fanoušků a slavili postup svého týmu do 1. ligy.
  • Ve vzájemných duelech bylo nařízeno jedenáct pokutových kopů. Jen jediná penalta se zahrávala ve druhém poločase, stalo se tak 22. července 2018. Dalších deset penalt se zahrávalo v prvním poločase. Slovácko kopalo devět penalt a osm proměnilo. Bohemians mají bilanci 1:1. Za Slovácko dvakrát uspěli Kliment, Kowalík a Došek, jednou Malár a Daníček. Neúspěšným exekutorem byl Kowalík v sezóně 2001/02, kdy mu pokutový kop chytil Čontofalský. Na druhé straně jednou neuspěl Jindřišek (2014/15), když nepřekonal Heču. Takže Mašek je zatím jediným úspěšným střelcem z pokutového kopu (1. kolo, 2018/19).
  • Na vlastní branky je historická statistika 1:1. Za Slovácko si dal vlastence Meduna (1. 6. 2003) a za Bohemians skóroval do vlastní sítě Žižka (10. 3. 2012).
  • Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky byla od 20. 8. 2016 do 10. 3. 2018 a trvala celkem 263 minut.
  • Prokletí zrušil Vlastimil Daníček v 82. minutě a touto krásnou brankou Slovácko vyhrálo důležitý zápas 1:0. Naopak čisté konto se slováckému týmu podařilo držet 271 minut, a to v období 19. 3. 2016 až do 9. 9. 2017.
  • Slovácko dokázalo vyhrát čtyři venkovní zápasy s pražskými Klokany. Ovšem ten první vítězný byl sehrán na neutrálním hřišti v Pardubicích 1. 6. 2003. Hráči Bohemians měli zavřený stadion za inzultaci rozhodčího fanouškem v utkání se Spartou Praha. Druhý vítězný duel se už povedl v Ďolíčku a to 18. 10. 2009. Třetí vítězný zápas byl sehraný 29. 11. 2014, kdy Slovácko vyhrálo 2:1 po trefách Doška a Břečky. Poslední výhra z Ďolíčku je z 23. 1. 2021, když Slovácko odehrálo velmi dobrý zápas, a hlavně dokázalo vstřelit tři branky během pouhých 12 minut úvodní půle. Střelci byli Kalabiška a dvakrát Kliment, který proměnil oba pokutové kopy. Ve druhém poločase domácí Puškáš dokázal jen snížit na konečných 1:3.
  • Bývalý trenér Slovácka Michal Kordula dal ve své hráčské české prvoligové kariéře celkem čtyři prvoligové branky. Jednu v dresu Jablonce a tři branky vstřelil za Slovácko. Přitom hned dvě byly do sítě Bohemians. Jedna rozhodla o výhře v Praze 1:0 a druhá jen zmírnila domácí prohru 1:3.
  • Z posledních dvaceti vzájemných zápasech utrpělo Slovácko plnou bodovou ztrátu v šesti případech. Poprvé narazilo v březnu 2016, kdy domácí Bohemians dokázali vstřelit během pěti minut dvě branky a rozhodli o osudu utkání. Druhý ztracený zápas se odehrál v září 2017 a domácím Klokanům stačil na výhru gól Martina Haška z 65. minuty. Třetí prohra se datuje z července 2018, když Slovácku nevyšel první poločas a nakonec prohrálo 1:2. Poslední tři prohry 1:2 se zrodily v červnu 2020. V rozmezí pouhých 17 dnů. Nejprve v zápase základní soutěže a další dva duely byly v rámci semifinále play-off o Evropskou ligu.
  • V sedmi neprohraných duelech odehraných v období od 10. 9. 2011 do 26. 9. 2015 dokázalo Slovácko v Praze jednou vyhrát a dvakrát remizovalo a všechny domácí zápasy dovedlo do vítězného konce. V těchto zápasech vstřelil Libor Došek celkem sedm branek z celkového počtu čtrnácti branek, které Slovácko nasázelo do sítě Bohemians.
  • Slovácko nedokázalo vstřelit branku Bohemians v sedmi prvoligových duelech. To Bohemians střelecky vyšli naprázdno v deseti utkáních. Čtyřikrát se zrodil výsledek 0:0, z toho hned třikrát na hřišti v pražských Vršovicích.
  • Ve vzájemných duelech bylo uděleno šest červených karet. Tři vyloučení byla na straně Slovácka a tři na straně Klokanů. Slovácko si odbylo dvě vyloučení v jediném zápase. V srpnu 2013 byli vyloučeni ve druhém poločase Kubáň a Ondřejka. Přesto v oslabení srovnal Jiří Valenta a zápas v Ďolíčku skončil nerozhodně 1:1. Třetím vyloučeným byl Milan Petržela v domácím duelu 10.6.2020 a Slovácko prohrálo 1:2. To Bohemians měli své vyloučené ve třech zápasech. Dvakrát dokonce dokázali vstřelit branku v oslabení, ale jen ta Petroušova - v poslední minutě - znamenala zisk bodů. V tomto případě hned tří za domácí vítězství 2:1.
  • V zápasech roku 2017, které byly odehrány ve Vršovicích se Benjaminu Tettehovi herně dařilo. Ovšem pokaždé v jiném dresu. V jarním zápase nastoupil za Slovácko a v zářijovém duelu pak za Bohemians. V druhém duelu nastoupil až 56. minutě a do té doby mdlý výkon Klokanů dostal výrazný impuls. Tetteh byl na počátku akce, ze které padl jediný gól utkání v 65. minutě.
  • Třicetdva duelů rozhodovalo 24 rozhodčích. Tři zápasy odřídil Zelinka, dvakrát pískali Franěk, Hlaváč, Jílek, Kocourek, Příhoda a Orel. V zápasech bylo uděleno 124 žlutých karet. Slovácko obdrželo 64 a Bohemians 60. Daníček je nejčastěji napomínaným hráčem Slovácka, obdržel čtyři žluté karty. Na straně soupeře Bartek s pěti kartami. Veliče Šumulikoski viděl tři žluté karty. Ovšem mezi první a druhou obdrženou kartou byla časová pomlka dlouhých jedenáct a půl roku! V srpnu 2014 se proti sobě postavili bratři Tomáš a Jakub Radovi. Slovácko doma vyhrálo 4:1, ale sourozenecký souboj vyšel na žluté karty nerozhodně 1:1.
  • Klokani od července 2018 do konce června 2020 ve vzájemných duelech se Slováckem sedmkrát neprohráli (4-3-0, 9:5). Je to historicky nejdelší období ve vzájemných duelech. Překonali tak čtyři zápasy v letech 2010 a 2011, kdy dokázali Slovácko dvakrát porazit a dvakrát s ním remizovali. Výhra Slovácka 3:1 v Ďolíčku 23. ledna 2021 ukončila tohle úspěšné období Bohemians.