Hugo Jan Bačkovský, Martin Dostál, Daniel Krch, Antonín Křapka, Jan Vondra (69. Michael Ugwu), Daniel Mareček (77. Antonín Vaníček (77. Michal Beran)), Ondrej Petrak, Daniel Köstl, Petr Hronek, Roman Květ, David Puškáč

Sestava soupeře – Slovácko

Tomáš Fryšták, Petr Reinberk (71. Michal Tomič), Vlastimil Daníček, Stanislav Hofmann, Patrik Šimko, Marek Havlík, Vladislav Ljovin, Jan Kalabiška, Lukáš Sadílek (87. Josef Divíšek), Václav Jurečka, Ondřej Šašinka (81. Filip Vecheta)

alefkjpb5pu309r

Slovácko ve 26. ligovém kole zvítězilo na půdě Bohemians Praha 1905 2:1, když dokázalo otočit nepříznivý vývoj utkání.

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří byli aktivnější a dravější. Jejich snaha nakonec vyústila k vedoucí brance utkáni, když v 9. minutě odpískal sudí za asistence technologie VAR pokutový kop. Míč si postavil David Puškáč a překonal Tomáše Fryštáka, který sice vystihl směr, ale na míč nedosáhl.

Slovácko s přibývajícím časem přebíralo iniciativu a drželo míč častěji na svých kopačkách. Vyrovnávací branka nakonec přišla při nedorozumění domácí obrany a vyběhnuvšího gólmana. Toho využil Ondřej Šašinka, který nejprve hlavičkou domácího gólmana přehodil a následně poslal míč do sítě.

Slovácko mohlo odcházet do šaten ještě veselejší. Sadílek se uvolnil k centru z pravé strany a našel úplně volného Jurečku, jeho volej z pár metrů však dokázal vyrazit gólman Bačkovský.

Ve druhém poločase nejprve Daniel Mareček vlétl do vápna jako a přesným centrem našel Vondru, ten v dobré palebné pozici poslal své zakončení nad horní tyč Fryštákovy branky.

Po hodině hry šlo Slovácko do vedení, když se po centru Havlíka prosadil Jan Kalabiška, ale sudí nakonec po přezkoumání videa branku kvůli ofsajdovému postaveni neuznali.

O pět minut později se již Slovácko mohlo radovat regulérně, když se po centru Patrika Šimka a teči Reinberka dostal k míči volný Lukáš Sadíelk, který se nemýlil.

Slovácko v závěru dokázalo eliminovat všechny další snahy domácích klokanů, a tak po výhře 2:1 míří všechny tři body na Moravu.