Šašinka: Jsem rád, že jsem brankou odčinil penaltový zákrok. V poháru chceme uspět už kvůli fanouškům

sasinka

V pondělí Ondřej Šašinka oslavil 24. narozeniny, ale předčasný dárek dostal již v sobotu v zápase na půdě Bohemians Praha 1905, kde nastoupil v základní sestavě a vstřelil i branku.

„Moc dobře jsem utkání nezačal. Při snaze zastavit útočnou akci Bohemians jsem bohužel fauloval. Viděl jsem soupeře na poslední chvíli, chtěl jsem ještě cuknout, ale trefil jsem ho a bohužel z toho byla penalta,“ vrací se Šašinka ke smolnému momentu ze 7. minuty.

Slovácko sice v Ďolíčku prohrávalo, ale byl to právě Šašinka, který ve 33. minutě díky svému důrazu a bojovnosti vyrovnal na poločasových 1:1.

„Já jsem byl odhodlaný, že do toho půjdu naplno. Věděl jsem, že obránce to bude mít těžké a do toho vybíhal brankař. On se ten balón navíc odrazil od země docela netradičně a podařilo se mi hlavou vybíhajícího gólmana překonat. Raději jsem ale ještě míč dobíhal a nakonec z toho byla vyrovnávací branka,“ popisuje Šašinka svou druhou ligovou trefu v letošním ročníku Fortuna ligy.

„Jsem rád, že jsem dostal důvěru nastoupit od první minuty a že jsem napravil svou chybu před prvním gólem, navíc se nám podařilo ve druhém poločase vývoj utkání otočit a zaslouženě jsme si z Prahy odvezli další důležité tři body do ligové tabulky,“ pokračuje a vyhlíží páteční pohárové utkání s Hradcem Králové v Mladé Boleslavi.

„Je to semifinále, takže boj o finále musíme brát vážně. Samozřejmě chceme uspět už proto, že finále by se hrálo před našim publikem. Pro fanoušky by to byla odměna. Navíc přes ligový pohár vede cesta i do pohárové Evropy, takže o motivaci máme postaráno,“ dodává Ondřej Šašinka.

Utkání semifinále MOL Cupu mezi Hradcem Králové a Slováckem se odehraje v pátek 25. března od 17:00 hod. na fotbalovém stadionu v Mladé Boleslavi.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo