Jan Palinek: Jdeme do semifinále se vší pokorou, ale s jasným cílem. Myslím si, že jsme dobře připravení

palinek

Slovácko již zítra čeká semifinále poháru, ve kterém se v Mladé Boleslavi utká s Hradcem Králové. Bitva o finále poháru má výkop v 17:00 hod. Asistent trenéra Jan Palinek očekává těžkou bitvu a věří, že se se Slováckem podívá do finále i potřetí.

„Není náhoda, že Hradec Králové hraje tak vysoko v tabulce. Hrají nepříjemný fotbal, snaží se sbírat odražené míče, chodí rychle do koncovky a mají tým, který si sed. Navíc je vede zkušený trenér. O první šestku hrají zcela zaslouženě. Samozřejmě jedeme do Mladé Boleslavi se vší pokorou, ale s jasným cílem. Myslím si, že jsme dobře připravení,“ říká Jan Palinek, pro kterého to bude třetí semifinále poháru ve Slovácku. To první zažil již v roce 2005, kdy byl jako hráč u pohárového postupu v Liberci. Po devadesáti minutách skončilo utkání 2:2 a o postupu do finále tak rozhodovaly penalty.

„Penaltu jsem určitě nekopal, protože kdybych ji kopal, tak jsme určitě nepostoupili (smích). Byl jsem u obou semifinále poháru, jak v roce 2005 jako hráč, tak i v roce 2009 jako asistent. Tehdy se semifinále hrálo na dva zápasy a my jsme dokázali dvakrát porazit pražskou Slavii. Tehdy jsme zápasy zvládli a doufám, že se nám to podaří i do třetice,“ vzpomíná Palinek. Slovácko se bude muset obejít bez nejlepšího střelce Václava Jurečku, který byl povolán k reprezentaci. Asistent Palinek věří, že si s touto absencí tým poradí.

„Sice nám vypadli z důvodů reprezentačních povinností dva útočníci (Václav Jurečka a Filip Vecheta), takže v tomto směru budeme oslabení, ale i tak věřím, že to kluci z druhé vlny nahradí. Máme Ciciliu, máme Šašinku, takže to jsou další dobří útočníci,“ vysvětluje Palinek, který se těší na atmosféru utkání.

„Rozhodně vnímáme, že Slovácko pojede podpořit větší množství fanoušků, a určitě budeme cítit jejich podporu. Máme obrovskou motivaci postoupit do finále, které by se hrálo na našem stadionu proti pražské Spartě, což by byl další fotbalový svátek,“ dodává Palinek.