FINÁLE! Slovácko po výhře nad Hradcem Králové postoupilo do finále poháru

finale2
Hradec Králové Hradec Králové
0 : 1
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

36. Ondřej Šašinka – Slovácko

Žluté karty

54. Michal Leibl – Hradec Králové

80. David Doležal – Hradec Králové

81. Pavel Dvořák – Hradec Králové

90. Jan Kalabiška – Slovácko

Průběh zápasu

bslhu0tk5p3db9r

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, což se projevilo množstvím rohových kopů. Z těch se ovšem nepodařilo brankáře Vízka nijak výrazněji ohrozit.

Po necelých deseti minutách hlavičkoval Hofmann ale trefil jen boční síť. První větší šanci měli ale domácí. Vlkanova dosáhl na centr z pravé strany a jeho střelu skvěle vytáhl Fryšták.

Modro-bílým se dařilo pronikat za obranu dlouhými míči na Petrželu, ten ovšem ani po půlhodině hry ani před poločasem míč nezakončil.

Slovácko se nakonec mohlo radovat z jediné branky zápasu ve 36. minutě. Vladislav Levin našel ve vápně Ondřeje Šašinku, a ten prudkou ranou propálil brankáře střelou na bližší tyč.

Po pauze Slovácko pokračovalo aktivně a drželo častěji míč na kopačkách. Našim hráčům scházela kapka přesnosti ve finální části. Jako například při průniku Petržely do vápna nebo přihrávce Kalabišky na Sadílka.

Slovácku se dařilo i dobře střídat a drželo vysoké tempo hry. Navíc v 73. minutě dostalo míč podruhé do sítě po krásné kombinaci, na konci které uklízel míč Sadílek. VAR ovšem odhalil těsný ofsajd.

V poslední desetiminutovce si Slovácko počínalo velmi zkušeně a Hradec Králové si nevytvořil prakticky žádnou vážnější šanci. Zvládlo i dlouhé sedmiminutové nastavení a díky gólu Šašinky postupuje do finále poháru.

Finále se odehraje na stadionu Slovácka 4. května.
cxmx3vcrdadb9r