Vlastimil Daníček: Za postupem v poháru jsme si šli. Uspokojení není na místě, ještě nemáme hotovo

danicek

Po závěrečném hvizdu pohárového utkání v Mladé Boleslavi Vlastimil Daníček slavil společně s fanoušky historický milník. Slovácko se potřetí dostalo do finále poháru. Poprvé to bylo v roce 2005, tehdy to Vlastimil Daníček sledoval jako čtrnáctiletý z hlediště olomouckého stadionu, kde Slovácko podlehlo ostravskému Baníku 1:2.

„Finále v roce 2005 mám v živé paměti. Tehdy jsem na tom finále v Olomouci byl a měl jsem husí kůži z atmosféry, která tam panovala. Vlastně víc než fotbal mě zajímalo to, co se dělo na tribunách,“ říká s úsměvem. Odchovanec Slovácka je rád, že Slovácko utkání s Hradcem zvládlo. Byl si moc dobře vědom toho, že zápasy s Hradcem nejsou procházka růžovým sadem.

„Byl to pro nás dost těžký zápas, protože s Hradcem je to vždy vyrovnané a hodně soubojové. Navíc to bylo specifické v tom, že jsme věděli, o co se hraje - finále se Spartou a ještě k tomu doma. Možná i kvůli tomu byl ten druhý poločas defenzivnější, než bychom z naší strany chtěli. Už jsme to v závěru hráli hlavně na výsledek. Chyběl nám ten druhý gól, který nebyl uznaný kvůli ofsajdovému postavení. Druhým gólem bychom se asi úplně uklidnili a možná by obrázek hry byl ofenzivnější. My jsme ale hru přizpůsobili postupu a naštěstí se to podařilo,“ vrací se Daníček k postupovému utkání v Mladé Boleslavi a popisuje, jaký je rozdíl v mentálním nastavení při ligovém a pohárovém zápase.

„Před zápasem je to stejné. Jestli je to pohár nebo liga, tak vše pobíhá podobně. Jiné je to v průběhu zápasu. Problesklo mně hlavou, že můžeme postoupit do finále, že nesmíme udělat žádnou zbytečnou chybu. Myšlenkový pochod v hlavě je prostě jiný, když člověk brání a ví, že teď nesmíme inkasovat, aby to nešlo do prodloužení. V tomto je to oproti ligovém zápasu odlišné. V lize prostě jednou remizuješ a víš, že příště to můžeš výhrou napravit. V poháru však může být při jedné chybě konec. My jsme si to ale v hlavně nepřipouštěli a šli jsme si jednoznačně za tím, že chceme postoupit a hrát doma proti Spartě,“ vysvětluje. Někdy se ve fotbale stává, že po důležitém zápase, které mužstvo zvládne, přijde „půst“. Vlastimil Daníček však věří, že to v nadcházejícím ligovém utkání se Sigmou Olomouc nehrozí.

„V předchozích letech jsme třeba nemohli udělat delší bodovou sérii, ale to se nyní změnilo. V tomto smyslu jsme se posunuli, udělali klubový rekord a dokážeme výsledky potvrzovat. Věřím, že nás to v pozitivním potká i nyní o víkendu. Jsme koncentrovaní a jsme si vědomi, že nemáme hotovo. Máme nějaké cíle a máme to rozjeté na obou frontách. Pořád je to rozehrané a ještě nás čeká do konce sezóny devět ligových zápasů a ty chceme zvládnout,“ pokračuje Daníček. Slovácko se dostalo do finále poháru a v ligové tabulce patři svěřencům Martina Svědíka čtvrté místo. Přitom vstup do jarní části soutěže nebyl zrovna ideální.

„My jsme už v přípravě viděli, že to není ono. Jak herně, tak výsledkově jsme se trápili. Za poslední přípravy jsme na to nebyli zvyklí a ono se to potom odrazilo i do začátku jarní sezóny, která nás nepotkala v nejlepší formě. Sedli jsme si a vyříkali si to jak mezi sebou, tak i s trenéry. Museli jsme zase začít od tvrdé práce na tréninku. Vrátili jsme se k tomu, že jsme začínali od pevné defenzivy. Góly jsme přestali dostávat po remíze v Pardubicích i následný pohár v Olomouci jsme neinkasovali. Od dobré defenzivy jsme se chtěli odrazit. Věřili jsme, že když to bude fungovat v obraně, tak že nahoru něco vymyslíme, a že to přijde. Trvalo to sice několik zápasů, ale nakopli jsme se a věříme si, že to dotáhneme do zdárného konce,“ popisuje a vyhlíží sobotního soupeře z Olomouce, v jehož dresu nastoupí Jan Navrátil, který ještě na podzim oblékal dres Slovácka.

„Na Navrce se všichni těšíme. On tady nechal obrovskou stopu, nejen jako fotbalista, ale i jako člověk. Je to super kluk a těch příběhů a zážitků s ním je tady strašně moc. A že mu to tam teď padá? Už jsme ho popichovali v SMSkách... Že mu to tady nepadalo, to bylo zase tím, že tady odvedl obrovský kus práce pro ten tým. Že se mu teď v Olomouci daří je pro něj dobře a přeji mu to. Že by pro nás měl být hrozbou a měli mu věnovat větší pozornost? To ne, my se budeme soustředit sami na sebe a budeme chtít na hřišti udávat tempo. Nebudeme se přizpůsobovat soupeři,“ dodává Vlastimil Daníček.

Utkání 27. ligového kola mezi Slováckem a olomouckou Sigmou se odehraje v sobotu 2. dubna od 16:00 hod.

Zmíněný hráč: Vlastimil Daníček Vlastimil Daníček