Preview před sobotním domácím zápasem s Karvinou

karvina-preview

Slovácko čeká v sobotu další domácí utkání. V rámci 28. ligového kola přivítá poslední Karvinou, která i přes postavení v tabulce rozhodně v jarní části nepůsobí odevzdaným dojmem.

„Očekávám hodně těžký zápas. Hrajete s posledním, je to takové nevyzpytatelné. Na jednu stranu jsme jasný favorit, se kterým nemají co ztratit, ale na druhou stranu hrají o všechno. Je to soupeř, který bude hrát ve velkém nasazení, navíc jsou silní v defenzivní části. Myslím, že je budeme dobývat, ale Karviná na jaře předvedla slušné výkony jak proti Slavii, tak i proti Baníku. Daří se jim obírat kluby v top pětce a navíc ještě na jejich hřištích. Musíme se na ně dobře připravit,“ varuje nejlepší střelec Slovácka Václav Jurečka.

Podobně to vidí i jeho spoluhráč Daniel Holzer, který v předzápasovém magazínu TVS připomněl, že Slovácko v letošní sezóně již s Karvinou dvakrát hrálo a vždy to byly velmi těžké zápasy.

„My jsme s nimi hráli v této sezóně již dvakrát. Jednou v lize a jednou v poháru a pokaždé to byly těžké zápasy. Oni jsou sice poslední, ale myslím si, že to na hřišti nebude hrát nějakou roli, protože oni půjdou do toho zápasu se vší vervou,“ říká Daniel Holzer.

Výkop utkání: Sobota 9. dubna od 16:00 hod. MFS Miroslava Valenty seniora v Uherském Hradišti

Nominace rozhodčích: T. Klíma - J. Kubr, P. Kotalík (T. Švagr) | VAR: P. Franěk | AVAR: J. Poživil

Porovnání statistik obou týmů v aktuální sezóně:
bv3w6c977v4b0ar

Statistika vzájemných prvoligových utkání:
Celková bilance: 12 zápasů 7 - 4 - 1, 17 : 5
Domácí statistika:  6 zápasy  4 - 2 - 0, 9 : 1
Venkovní statistika: 6 zápasy 3 - 2 - 1, 8 : 4

Nejčastější výsledky: 2:0 (6x), 0:0 (2x), 1:0, 2:1, 2:2 a 1:1 (1x) 
Nejvíc branek za Slovácko: 5 – Daníček, 2 – Havlík, Kalabiška a Sadílek, 1 – Hofmann, Kliment, Koné, Navrátil, Petržela a Zajíc
Nejvíc branek za Karvinou: 1 – Jovanovič, Ba Loua, Papadopulos, Túlio a Wágner
Největší návštěva na Slovácku: 4.127 - 16. února 2019 (Slovácko - Karviná 2:0, 1. liga)
Největší návštěva v Karviné: 3.899 - 8. dubna 2018 (Karviná - Slovácko 0:0, 1. liga)