Slovácku vyšel vstup do zápasu a nakonec porazilo Karvinou 3:1

karvina090422
Slovácko Slovácko
3 : 1
Karviná Karviná

Statistiky zápasu

Góly

2. Marco Tulio – Slovácko

49. Rigino Cicilia – Slovácko

61. Stanislav Hofmann – Slovácko

78. Vlasiy Sinyavskiy – Karviná

Žluté karty

23. Michal Kadlec – Slovácko

30. Vlastimil Daníček – Slovácko

43. Ondřej Chvěja – Karviná

45. Rafiu Durosinmi – Karviná

79. Michal Kohút – Slovácko

Sestava domácích – Slovácko

Jiří Borek, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Vlastimil Daníček (77. Vladislav Ljovin), Lukáš Sadílek (78. Michal Kohút), Marek Havlík, Milan Petržela (65. Daniel Holzer), Václav Jurečka (86. Michal Tomič), Jan Kalabiška, Rigino Cicilia

Sestava soupeře – Karviná

Jiri Ciupa, Lukáš Bartošák (73. Vlasiy Sinyavskiy), Davit Kobouri, Petr Buchta, Eldar Sehic, Modou N'Diaye, Marco Tulio (65. Kristi Qose), Filip Zorvan, Ondřej Chvěja (46. Antonin Svoboda), Rajmund Mikuš (46. Radek Látal), Rafiu Durosinmi (46. Michal Papadopulos)

Průběh zápasu

11euq9cvuf23ar

S brankářem Jiřím Borkem mezi tyčemi a legendou klubu Petrem Drobiszem Slovácko začalo nejlépe jak mohlo. Z prvního přečíslení mířil centr Havlíka do šestnáctky. Malou domů hlavičkou zamýšlel hostující Marco Túlio, ale poslal míč mimo dosah brankáře Ciupy.

Domácí byli aktivnější i nadále, i když tlak směrem do brány po rychlé brance přece jen polevoval. Do šance po dvaceti minutách hry spěchal Jurečka, ale těžký míč stihl jen píchnout do Ciupy. Slovácku chyběla větší přesnost ve finální fázi a v případě tyčky, na kterou Ciupa vytáhl pokus Jurečky, i trochu štěstí.

Na druhé straně si s Bartošákovou střelou poradil brankář Borek. Po pauze se ohlásil střelou v dobré šanci Sadílek, ale mířil na tribunu. O dvě minuty později už se Slovácko radovalo. Reinberkův centr dotlačil do sítě přes obránce i brankáře Rigino Cicilia.

Další šanci měl opět Jurečka, kterému servíroval míč do vápna Sadílek, ale útočník Slovácka by potřeboval tak o metr přesnější pas. Další šance Cicilii zase skončila střelou mimo, a tak se prosadil až Stanislav Hofmann, který hlavou k tyči uklidil centr Petržely.

Utkání Slovácko dohrávalo dobře naladěné a mohlo přidat i další branky. Například po střele Reinberka ze strany, který ovšem minul místo u bližší tyče. Došlo tak už jen na úpravu skóre, když se z ojedinělé akce Karviné po přihrávce od Papadopulose prosadil Vasilij Siňavskij. Slovácko zvítězilo a po 28. kole bude mít na pátý Baník náskok nejméně šest bodů.

w47qbie01uf23ar