Lukáš Sadílek: Musíme navázat na týmový výkon z podzimu. Absence? Citelné, ale je to příležitost pro další hráče

sadilek140422

Základní část fotbalové ligy míří do finále a o víkendu se na pražské Letné odehraje souboj dvou sousedů v tabulce, kdy třetí Sparta hostí právě čtvrté Slovácko. „Sparta nám má co vracet. My musíme navázat na týmový výkon z podzimu,“ říká před nedělní bitvou záložník Lukáš Sadílek.

„Zápasy na Spartě mají vždycky svůj náboj. Hraje se na velkém stadionu, očekávám hodně lidí a my tam pojedeme s tím, odehrát co nejlepší výsledek, tak abychom si připravili co nejlepší pozici pro nadstavbu,“ prozradil Sadílek. Slovácko čeká souboj se Spartou jak nyní v lize, tak i v poháru, ale i v mistrovské nadstavbě.

„Toto jsme ještě nezažili. Bude to specifické v tom, že během měsíce se s nimi utkáme hned třikrát. Teď v lize, finále poháru, a pak i v nadstavbě. Takže ty týmy o sobě budou všechno vědět. Sparta u nás prohrála na podzim 4:0 a bude nám to chtít se vším všudy vrátit. My se musíme připravit tak, abychom navázali na ten podzimní týmový výkon a potom z toho můžeme těžit a přivést z Prahy nějaké body,“ spřádá plány Sadílek. Tým trenéra Martina Svědíka se na Letné bude muset obejít bez vykartované dvojice zkušených hráčů - Michala Kadlece a Vlastimila Daníčka.

„Samozřejmě je to citelná ztráta, ale máme tady jiné hráče, kteří když nastoupí, tak dokážou podat dobré výkony, takže je to příležitost pro ně, aby podali dobrý výkon a co nejvíce zamotali trenérovi hlavu,“ pokračuje Sadílek.

Slovácko má za sebou aktuálně sérii osmi zápasů bez prohry a upevnilo si čtvrtou pozici v lize. Přitom v přípravě a na začátku přípravy nebyl tým z rovna v optimálním výsledkovém rozpoložení.

„Věřil jsem, že tu sílu týmu máme velkou. Přípravě jsem nepřikládal nějakou váhu. Zápas se Slavii byl specifický a ve Zlíně vlastně taky. Hodně nás to mrzí, protože to bylo derby a byl to remízový zápas, který rozhodl smolný gól. Myslím si, že od té doby jsme se odpíchli, navázali jsme na práci z podzimu a nechali na ten nepodařený vstup do jara zapomenout. Sami víme, že tady toto je cesta kterou chceme jít, a že když na sebe budeme nároční, tak to přináší ovoce v podobě bodů,“ vysvětluje odchovanec Slovácka, kterému nevadí náročný program v nadcházejících dnech, kdy se bude hrát nejen o víkendu, ale i ve středu.

„Pro mě je to rozhodně lepší. Podle mě každý hráč má raději zápasy než tréninky, stejně ty tréninky směřují k těm zápasům a trénuje se jen kvůli tomu, aby byl člověk co nejlépe připravený na ten zápas. Tempo těch zápasů, jak jdou tak rychle po sobě, je super. Vlastně když utkání odehrajete, tak za tři dny je další zápas a není tak prostor přemýšlet nad nějakými blbostmi,“ dodává Lukáš Sadílek.

Utkání 29. ligového kola mezi pražskou Spartou a Slováckem se odehraje v neděli 17. dubna od 17:00 hod. v Praze na Letné.

Zmíněný hráč:
Lukáš Sadílek Lukáš Sadílek