Slovácko v posledním zápase základní části ligy porazilo Liberec 2:0

liberec200422
Slovácko Slovácko
2 : 0
Liberec Liberec

Statistiky zápasu

Góly

40. Václav Jurečka – Slovácko

62. Václav Jurečka – Slovácko

Žluté karty

36. Kristián Michal – Liberec

39. Denis Višinský – Liberec

54. Jan Kalabiška – Slovácko

56. Marios Pourzitidis – Liberec

86. Vladislav Ljovin – Slovácko

Sestava domácích – Slovácko

Jiří Borek, Petr Reinberk (83. Filip Vecheta), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Milan Petržela (66. Michal Tomič), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Daniel Holzer (66. Patrik Šimko), Rigino Cicilia (90. Pavel Juroška), Václav Jurečka (83. Vladislav Ljovin)

Sestava soupeře – Liberec

Olivier Vliegen, Martin Koscelník, Kristián Michal, Marios Pourzitidis, Jan Mikula, Christián Frýdek (59. Imad Rondic), Denis Višinský (59. Ahmad Ghali), Filip Havelka (80. Miroslav Stoch), Theodor Gebre Selassie, Abdulla Jusuf Helal (59. Michal Rabušic), Jan Matoušek (76. Lubomir Tupta)

Průběh zápasu

j4irp9dv6vqjnar

Slovácko na Liberec nastoupilo velmi aktivně a dostalo soupeře v prvních minutách pod drtivý tlak. Nejvíc byl vidět Cicilia. Nejdříve pálil po přihrávce Reinberka pod sebe nad, pak měl dvě další velké příležitosti. Nejdřív si navedl míč na střelu Levačkou a jeho pokus vytáhl Vliegen, pak hlavičkoval z malého vápna a opět předvedl geniální zákrok hostující gólman.

Pak se předvedl také Borek, který vytáhl skvělý zákrok proti střele Hilála z voleje. A opět byl na druhé straně vidět Cicilia, který hlavičkoval do břevna liberecké branky. Šance Slovácka kvapem přibývaly, do další vyslal Havlík Kalabišku, který zkoušel přelobovat Vliegena, ale míč před čarou vykopl na roh Gebre Selassie.

Modro-bílí se tak radovali až díky penaltě. Centr z levé strany hledal Reinberka, který mohl zakončovat, kdyby jej vší silou nepovalil hostující Višinský. Míč si postavil Václav Jurečka a bezpečně jej poslal na opačnou stranu než skočil brankář.

Cicilia se dostával do řady šancí a potvrdil to i ve druhém poločase, centr Daníčka ovšem hlavou poslal znovu jen do míst, kde byl Vliegen. Také ve druhém poločase jsme zahrávali penaltu, když hostující hráč zahrál ve vápně rukou a Václav Jurečka i podruhé proměnil střelou na takřka totožné místo.

Poslední pasáž hry už byla klidnější, Slovácko kontrolovalo bezpečně náskok a ani směrem dopředu tolik netlačilo. V samém závěru ještě zahrozil hostující hráč z lavičky Rondič, ale jeho ránu vytáhl Borek na roh a dokráčel si k vychytané nule. Slovácko končí po základní části na čtvrtém místě a bude hrát ve skupině o titul.
g6y0ixw07vqjnar