Jindřich Staněk, Radim Řezník, Gonzaga Eduardo Santos, Lukáš Hejda, Milan Havel, Pavel Bucha, Lukáš Kalvach, Jan Sýkora (76. Jan Kopic), Aleš Čermák (60. Tomáš Chorý), John Mosquera (82. Luděk Pernica), Jean-David Beauguel (82. Libor Holík)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič (46. Jan Kalabiška), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Petr Reinberk, Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Milan Petržela (32. Daniel Holzer), Lukáš Sadílek, Václav Jurečka (78. Michal Kohút), Rigino Cicilia (78. Filip Vecheta)

ue1hwkuw204quar

Slovácko v prvním zápase ligové nadstavby zavítalo na půdu Plzně, kde nevstoupilo do utkání nejlépe a již v páté minutě prohrávalo.

Domácí dostali k dispozici výhodu v podobě zajímavé standardní situace, Kalvach naservíroval míč na hlavu Beauguela, který dokázal překonat brankáře Nguyena.

Slovácko však nesložilo zbraně a vytvořilo si dvě gólové příležitosti. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval Reinberk, ale gólman Staněk se prezentoval fantastickým zákrokem na brankové čáře.

O několik minut později pak Milan Petržela vybídl ke skórování Václava Jurečku, který se řítil na domácího gólmana, ale ten jeho střelu vypíchl kopačkou.

Vyrovnání se Slovácko přeci jen dočkalo. Lukáš Sadílek byl faulován v pokutovém území a sudí za asistence VAR nařídil pokutový kop. Míč si vzal Rigino Cicilia a překonal gólmana Staňka.

Remízový stav však do poločasové přestávky nevydržel. Mosquera hodil rychlý aut do vápna na Beauguela, ten se uvolnil přes Hofmanna a jeho přihrávku poslal do sítě Sýkora.

Ve druhém poločase mohlo Slovácko vyrovnat po uličce Marka Havlíka na Petra Reinberka. Nakonec gólman Staněk musel zasahovat reflexivně, když ve skluzu ohrozil branku jeden z jeho spoluhráčů.

Petr Reinberk se mohl prosadit i v 68. minutě, kdy si udělal prostor v pokutovém území, na penaltě měl před sebou již jen domácího brankáře, jenomže ten ho fantastickým zákrokem dokázal vychytat.

Neproměněné příležitosti Slovácko mrzely v 75. minutě, kdy v pokutovém území upadl Chorý po souboji s Daníčkem a Beauguel nařízenou penaltu proměnil přesnou střelou k tyči.

V závěru bylo k vidění ještě několik rychlých přechodů na obou stranách, ale ani jeden z týmů se již prosadit nedokázal, a tak Slovácko v prvním zápase nadstavby prohrálo na půdě plzeňské Viktorie 1:3.