Slovácko díky hattricku Václava Jurečky ve druhém poločase porazilo ostravský Baník 3:1 a znovu ochutná pohárovou Evropu!

Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Daniel Holzer (79. Patrik Šimko), Marek Havlík, Vlastimil Daníček (66. Vladislav Ljovin), Michal Kohút (46. Václav Jurečka), Lukáš Sadílek (90. Filip Vecheta), Jan Kalabiška (78. Michal Tomič), Rigino Cicilia

Sestava soupeře – Baník Ostrava

Jan Laštuvka, Gigli Ndefe, Ladislav Takacs (86. Jakub Pokorný), David Lischka, Jiří Fleišman, Daniel Smekal, Jiří Boula (71. Daniel Tetour), Petr Jaroň, Filip Kaloč (86. Lukáš Budínský), David Buchta (59. Ladislav Almasi), Jiří Klíma (72. Nemanja Kuzmanovič)

72r9csus1s8x5br

Baník se ujal vedení z první šance utkání, když Ndefe centroval z pravé strany, míč se po několika tečích a nepovedeném odkapu dostal ke Klímovi, který v pohodě balon placírkou dopravil za záda bezmocného Nguyena.

Slovácko se v následujících minutách ocitlo v několika příležitostech, ale šance Cicilia ani Kohúta v síti neskončily. Na druhé straně Takács dlouhým odkopem našel Smékala, který byl rychlejší než Hofmann, ostravský mladík chtěl Nguyena prostřelit do protipohybu, jenže ten jeho pokus nohou vyrazil.

V závěru prvního poločasu se Slovácku podařilo soupeře přitlačit, ale aktivita končila před pokutovým územím Baníku.

Po změně stran nejprve zahrozil Klíma, který však minul, ale pak přišla na druhé straně brejková situace Slovácka. Cicilia dostal ideální přihrávku od Sadílka, ale jeho zakončení pouze zazvonilo na tyč.

V 55. minutě bylo srovnáno, když po faulu na Daníčka mělo Slovácko výhodu pokutového kopu. Míč si postavil Václav Jurečka a Laštůvka se proletěl naprázdno.

Slovácko vyrovnávací branka ještě více povzbudila a v 70. minutě vypukla na stadionu Slovácka radost podruhé. Marek Havlík našel chirurgicky přesnou přihrávkou Václava Jurečku, který prostřelil vybíhajícího Laštůvku.

Na stadionu v Uherském Hradišti mohlo být ještě veseleji. Holzer našel ve vápně zcela volného Reinberka, který si míč zpracoval a prostřelil Laštůvku, jenže Baník zachránil na brankové čáře Fleišman.

Nakonec se diváci dočkali i třetí branky, když v nastavení Filip Vecheta před vápnem vyhrál hlavičkový souboj s obráncem Baníku, míč si posunul a vystřelil, brankář Laštůvka jeho pokus vyrazil k volnému Jurečkovi, který pohodlně doklepl míč do sítě a zkompletoval hattrick.

Slovácko tak zvítězilo nad ostravským Baníkem 3:1 a definitivně si zajistilo čtvrté místo v ligové tabulce a tím i pohárovou účast i v příští sezóně.