Aleš Mandous, David Jurásek (46. Ibrahim Traore), Ondřej Kúdela, Aiham Ousou, Oscar Dorley (46. Petr Ševčík), Tomáš Holeš, Jakub Hromada (78. Taras Kačaraba), Yira Collins Sor (47. Ondřej Lingr), Ivan Schranz, Srdjan Plavsic, Stanislav Tecl (67. Daniel Fila)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič (70. Jan Kalabiška), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Daniel Holzer (89. Pavel Juroška), Marek Havlík, Vlastimil Daníček, Václav Jurečka (89. Josef Divíšek), Vladislav Ljovin (71. Filip Vecheta), Lukáš Sadílek, Rigino Cicilia (81. Michal Kohút)

jl98bge21n4xkbr
První zakončení v utkání přišlo hned po patnácti vteřinách hry, když se míč odrazil k Jurečkovi, který však z hranice velkého vápna mířil mimo tři tyče.

Slavia byla více na míči, ale dlouho se nedokázala prosadit přes obranný val Slovácka. Na druhé straně bylo k vidění několik náznaků šancí při protiútocích, ale k vážnějšímu ohroženi domácí branky nevedla jak střela Levina, tak i hlavička Cicilia.

Vedoucí branka tak padla po půlhodině hry, kdy gólman Nuyen vyběhl hodně daleko z brány, neodhadl odskok míče, a tak balon podskočil a posunul pouze k Plavšičovi, který dalekonosnou ránu dokázal míč usměrnit přesně do prázdné svatyně Slovácka.

O pár minut později domácí zazvonili na brankovou konstrukci, když centr z kopačky Sora olízl břevno.

Slovácko v závěru mělo několik kombinací ze kterých se dalo vytěžit vice, ale obrana Slavie pracovala bezchybně, a tak šly oba celky do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločase musel zasahovat gólman Nguyen v 51. minutě, kdy se po akci Traorého dostal k zakončení Schranz, ale gólman Slovácka míč vytáhl mimo tři tyče.

Slovácko mohlo vyrovnat v 56. minutě, kdy se po rychlé kombinační akci dostal k zakončení nejprve Jurečka a následně Cicilia, ale gólman Mandous předvedl dva fantastické zákroky.

V 64. minutě se fantastickým zákrokem blýskl i Filip Nguyen, který reflexivně zneškodnil Traorého prudkou hlavičku, která mířila do protipohybu gólmana Slovácka.

Slovácko mohlo vyrovnat nejprve po rohovém kopu Havlíka, na který si naskočil Cicilia, ale míč mířící na zadní tyč skončil nakonec nevyužit. O chvíli později pronikal do pokutového území Sadílek, ale domácí obránce mu nedovolil zakončit.

Nevyužité příležitosti Slovácko mrzely o chvíli později, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce Traoré a domácí vedli 2:0.

Skóre se měnilo i potřetí a opět to bylo po rohovém kopu, který sice domácí rozehráli nakrátko, ale centr do pokutového území našel Lingra, na jehož hlavičku Nguyen nedosáhl. Slovácko tak na půdě mistrovské Slavie prohrálo 0:3.