Michal Kadlec: Když jsem se vracel, tak jsme hráli o záchranu a ani ve snu by mě nenapadlo, že získáme pohár a postoupíme do Evropy

kadlec-rozhovor010622

Slavil ligový titul v Turecku, kde si vychutnal i úspěch v Superpoháru. Dvakrát držel pohár pro vítěze české ligy a ligový pohár zvedl nad hlavu celkem čtyřikrát. Poslední trofej má však pro Michala Kadlece přeci jen specifickou příchuť - "Když jsem se do Slovácka vracel, tak jsme hráli o záchranu a ani ve snu by mě nenapadlo, že za pár let budeme hrát dvakrát po sobě ve skupině o titul, skončíme vždy čtvrtí a dostaneme se do finále poháru."

NÁVRAT K POHÁROVÉMU UTKÁNÍ A OSLAVÁM…

Myslím, že jsme si to všichni dva dny užili. Bylo to možná z naší strany decentnější, protože někteří odjížděli na dovolené, ale snad ještě bude čas si to připomenout a oslavit to. Jinak si myslím, že jsme to oslavili dobře, bylo to spontánní s vyvrcholením na náměstí, kde jsme se potkali s fanoušky. Možná, kdyby se to odehrálo v původním termínu, tak by na oslavy bylo více času, ale asi to tak mělo být a třeba ten déšť a odložení původního termínu bylo nakonec pozitivní.

CO ZNAMENÁ VÍTĚZSTVÍ POHÁRU SE SLOVÁCKEM…

Je to speciální v tom, že je to první trofej pro Slovácko. Když jsme hrál ve Spartě, tak to pro klub nebyl první pohár, nebo první titul. To samé třeba v Turecku, kde jsme slavili titul, pohár, superpohár… Tam na ty úspěchy a poháry byli všichni zvyklí, takže pro nás to je v tomto směru určitě specifické a je to o to hezčí, že se nám to povedlo s malým klubem. Když jsem se do Slovácka vracel, tak jsme hráli o záchranu a ani ve snu by mě nenapadlo, že za pár let budeme hrát dvakrát po sobě ve skupině o titul, skončíme vždy čtvrtí a dostaneme se do finále poháru… Já už jsem to říkal před finále, že by bylo dobré tady udělat nějakou stopu nejenom tím, že tady hrajeme, že jsme byli čtvrtí, ale toto je pro klub první opravdová trofej a je skvělé, že se to podařilo.

DOVOLENÁ A NOVÁ SMLOUVA…

Z Barcelony už se mně asi neozvou, že by mně vzali třeba s Lewandowskim a ani na Německo to moc nevypadá (úsměv). Smlouvu mám do 30. června, ale myslím si, že je to jasné. Pokud mám pokračovat, tak ve Slovácku. Jinak dovolená rychle utíká, vlastně příští týden už máme testy, ale užívám si možnost na chvíli si od fotbalu odpočinout. Kdo má rodinu tak ví, že se dovolená dělá hlavně pro děti. Byli jsme v Itálii, v Monaku jsem byl na formulích, teď jsme s rodinkou na Lipně a ještě chceme, než se to zase naplno rozeběhne, navštívit Turecko.

BLÍŽÍCÍ SE PŘÍPRAVA…

Mám za sebou x příprav, takže vím, co mě čeká. Vím, jaké přípravy má trenér Svědík. Samozřejmě jsem si vědom, že je potřeba potrénovat, bez toho to nejde a přináší to ovoce. Člověk se na sezonu chce dobře připravit, ale taky se nezranit, ať z toho člověk nevypadne a má natrénováno. U starších hráčů už je to hlavně o tom se nezranit, dobře zregenerovat a za ty roky už vím, co potřebuji, abych byl na sezonu připravený. Když jsem byl mladý, tak jsem byl mnohdy až přemotivovaný, přidával jsem si a mnohdy to vedlo ke zranění a vypadnutí z přípravy, takže z toho bylo více škody jak užitku. Se zkušenostmi člověk ví, co tělo potřebuje a co má dělat, aby byl na sezonu dobře nachystaný.

POHÁROVÁ SEZÓNA A TAJNÉ PŘÁNÍ…

Přání je dostat se do nějaké skupiny a potkat se s nějakými zvučnými jmény, což by bylo zajímavé jak pro hráče, tak i fanoušky. Po konfrontaci s top českými kluby by bylo pěkné okusit konfrontaci s evropským fotbalem. Pokud bude možnost poprat se o Evropskou ligu, tak se o to pokusíme. Byl by to gigantický úspěch a na všech frontách by to bylo znát. Stále čekáme na oficiální potvrzení, ale zaslechl jsem, že bychom případně mohli potkat i Fenerbahce, což by bylo něco neskutečného. Hrát před třiceti, nebo čtyřiceti tisíci fanoušky, nezaleknout se toho a načuchnout k velkému evropskému fotbalu. Posunout tu stopu, kterou jsme zanechali v Česku i za hranice naší země.