Libor Kozák posílil 1.FC SLOVÁCKO!

kozak170622

Slovácko se dohodlo na příchodu útočníka Libora Kozáka, který přichází z Puskás Akadémia FC. Libor Kozák Začínal s fotbalem v Opavě, odkud v létě 2008 přestoupil z druhé ligy rovnou do Lazia Řím. Začínal v juniorském týmu, hostoval v druholigové Brescii, pak odehrál tři sezony za první tým Lazia, kde odehrál 56 zápasů a zaznamenal 10 branek.

V září 2013 přestoupil do Aston Villy, kde se potýkal se zdravotními problémy, když mu spoluhráč na tréninku zlomil nohu, a tak v Premier League odehrál pouze 14 zápasů a zaznamenal 4 branky. Po uzdravení zamířil do druhé italské ligy, kde hrál za Bari a Livorno.

V lednu 2019 přestoupil do Liberce, o půl roku později zamířil do Sparty a v létě 2021 přestoupil do maďarského klubu Puskás Academia. V české lize odehrál 58 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal 25 branek. Libor Kozák oblékal rovněž reprezentační dres a ve kterém v 9 zápasech zaznamenal 2 branky.

„Byl tam zájem z obou stran, takže jsme se dohodli celkem rychle. Slovácko hraje poslední dva roky tam kde hraje, do toho navíc může nakouknout do pohárové Evropy. Ty ambice tam jsou jak ze strany Slovácka, tak i pro mě. Jsem rád, že se to uzavřelo a je čas se na soutěže připravit,“ říká k přestupu na Slovácko Libor Kozák.

yhxpv6dm7805mdr